Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyenge vagyok, ha egy kis...

Gyenge vagyok, ha egy kis kritika teljesen össze tud törni?

Figyelt kérdés

Tavaly felvételiztem az egyetemre, de sajnos nem jött össze a depresszió miatt (rengeteg magánéleti problémám volt, tragédia történt a családban, covid, online oktatás, érettségi), de idén is meg akarom próbálni, mert úgy érzem, hogy most már menni fog. Erre anyám olyat mondott, hogy ha annyira jó lennék, akkor már tavaly is felvettek volna. Ez teljesen a padlóra vágott. Próbálok tanulni, de nem megy, mert állandóan azon jár az eszem, hogy biztosan nem vagyok elég jó. Pedig jó tanuló vagyok, de lelkileg nagyon nehéz volt a tavalyi év és a depresszió miatt nem volt erőm tanulni, koncentrálni. A nyár viszont jót tett és nagy erőbedobással kezdtem el szeptemberben tanulni, de ez a mondat ma nagyon rosszul esett. Azt vettem észre, hogy tavaly is hasonlóan azért nem tudtam rendesen koncentrálni, mert anyámnak folyamatosan olyan megjegyzései voltak, amivel bűntudatot keltett bennem.


Ha ennyire törékeny vagyok, akkor minden akadályt nehezen fogok viselni? Hiszen ha valóban erős lennék, akkor ennek ellenére is tudnék tanulni, de ehelyett csak a kényszergondolataim emésztenek fel, hogy mi van ha nem vagyok elég jó?


2021. szept. 18. 21:14
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, ha eltitkolom, akkor bűntudatom lesz…
2021. szept. 19. 16:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!