Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyenge vagyok, ha egy kis...

Gyenge vagyok, ha egy kis kritika teljesen össze tud törni?

Figyelt kérdés

Tavaly felvételiztem az egyetemre, de sajnos nem jött össze a depresszió miatt (rengeteg magánéleti problémám volt, tragédia történt a családban, covid, online oktatás, érettségi), de idén is meg akarom próbálni, mert úgy érzem, hogy most már menni fog. Erre anyám olyat mondott, hogy ha annyira jó lennék, akkor már tavaly is felvettek volna. Ez teljesen a padlóra vágott. Próbálok tanulni, de nem megy, mert állandóan azon jár az eszem, hogy biztosan nem vagyok elég jó. Pedig jó tanuló vagyok, de lelkileg nagyon nehéz volt a tavalyi év és a depresszió miatt nem volt erőm tanulni, koncentrálni. A nyár viszont jót tett és nagy erőbedobással kezdtem el szeptemberben tanulni, de ez a mondat ma nagyon rosszul esett. Azt vettem észre, hogy tavaly is hasonlóan azért nem tudtam rendesen koncentrálni, mert anyámnak folyamatosan olyan megjegyzései voltak, amivel bűntudatot keltett bennem.


Ha ennyire törékeny vagyok, akkor minden akadályt nehezen fogok viselni? Hiszen ha valóban erős lennék, akkor ennek ellenére is tudnék tanulni, de ehelyett csak a kényszergondolataim emésztenek fel, hogy mi van ha nem vagyok elég jó?


2021. szept. 18. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Az egyetemhez nem a jóság vagy nem jóság számít, közepes (átlagos) képességű emberekre szabták. Magadban vagy bizonytalan, a tanári segédlettel való felkészülés biztosabb.
2021. szept. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Mondhatnám, hogy ne vedd magadra, mert édesanyádnak vannak önértékelési gondjai. Az ilyesmi nagyon rosszul esik, elhiszem.


Mégis talán próbálj meg elvonatkoztatni az ő nem éppen egészséges értékrendszerétől.


Esetleg fordulhatsz a családsegítő szolgálathoz hétköznapokon, hogy a jövőképedet veszélyezteti ez a fajta hozzáállása a Te életedhez.


Arra azonban vigyázz, hogy a gyámhatósághoz ne kerüljenek a dolgaitok! Onnan már csak valóban kőkemény erőfeszítésekkel tudnál kimenekülni és igazán megbízható, jó ismerősök segítségével.

2021. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért nem olyan komoly a dolog, hogy gyámhatósághoz kellene fordulni, és már gyerek sem vagyok. Csak nagyon kritikus velem szemben, és ez a padlóra küld.
2021. szept. 18. 21:36
 4/11 A kérdező kommentje:
És talán azért zaklatnak fel ennyire a gonosz megjegyzései, mert nincs senki olyan, aki az ellenkezőjét mondaná, hogy ügyes vagyok és megcsinálom.
2021. szept. 18. 21:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy túl törékeny. Egy kicsit talán tényleg túl erős hatást ért el, de az ilyen nem csak veled fordult már elő...sok szülő sajnos nem képes felfogni azt, hogy egy egy negatív szava mekkora kihatással lehet a gyerekére.
2021. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És hogyan tudnám ezt feldolgozni? Mert azóta rá sem tudok nézni a tananyagra.
2021. szept. 18. 21:50
 7/11 anonim válasza:
100%
Ez nem biztos, hogy jó tanács, de nálam ez úgy zajlott ha anyáméknak vagy a barátaimnak mondtam valami tervet biztos, hogy szétbombázták, hogy erre nem vagy képes ugyse sikerül. Annyival másabb, hogy anyámék nem ezt mondják, hogy nem vagy rá képes, hanemhogy milyen iszonyat nehéz, nagyon keveseknek sikerült stbstb. szóval kedvtelenítés. Így arra jutottam egyszerűen nem mondom el nekik. Aztan amikor sikerult (ez egy vállalkozás most) akkor anyámék csak gratuláltak, barátaim meg bekussoltak, de gratuláltak ők is. :D szóval én lehet nem beszélnék velűk erről inkább csak miután felvettek berugnám az ajtót mint a tiktokon a trendbe. Dingdong. :D Fel a fejjel.
2021. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló problémáim voltak/ vannak, és nem egyszerű dolog. A depresszió elég komoly dolog, egyértelműen nem tud az ember teljesíteni tőle normálisan. Erős vagy, hogy újra megpróbálod. Sokszor bele sem gondolnak az emberek abba, hogy amit mondanak, az a másiknak milyen érzés lesz. Azt erősíts magadban, hogy amit más mond, és gondol az az ő problémája, nem kell hogy magadra vedd. Persze tudom, hogy nem egyszerű, de ez most fontos, mert lehúzhatja a hangulatod hosszabb távon, ahogy mondtad is, rá se tudsz nézni a tananyagra. Én sem tudtam, mai napig nehezen megy.
2021. szept. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gondolom nem életedben először döngölt földbe, hanem így "nevelt", és ezzel is megalapozta, hogy érzékeny legyél a gonosz megjegyzéseire.

Szerintem se számolj be neki a terveidről, ellendrukkereknek fölösleges táptalajt biztosítani.

Te csak tanulj, éld az életed, ő meg higgye azt, hogy nem jelentkezel.

2021. szept. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem voltak ilyen gonosz megjegyzések az életemben, csak egy. A nővérem hazahozta a középfokú C tipusú nyelvvizsgát, megnéztem és felraktam a polcra. Mire apám annyit mondott, hogy jól megnézted? Neked úgyse lesz soha ilyen.

Akkor eltört bennem valami, de erős lánynak születtem, így nem mutattam ki.

Igaza lett, nekem nincs nyelvvizsgám, de nem azért mert nem tudom megcsinálni, hanem mert nincs rá szükségem.

Azt tudom mondani, hogy mindenkinek van erős oldala, csak valakinek el van dugva. Rázd meg magad, jelentkezz az egyetemre és mutatsd meg, hogy erős vagy. A gondolatokat is lehet irányítani, nem kell negatív irányban gondolkozni, ha pozitív cél felé haladsz.

2021. szept. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!