Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol tudnak segíteni?

Hol tudnak segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy nagyon hosszan tartó problémáról van szó. Szorongás, a szív körüli szúró fájdalom, vagdosás, céltalanság, motiválatlanság, dohányzás, emberektől való félelem, rettegés mások véleményétől, szorongás az öleléseknél(bezártság érzet), folyékony hazudozás(sokszor én sem tudom már mi igaz a múltamban és mi nem) és mindig azt mondom, amit hallani akarnak. Soee mondom el a véleményemet és ez társulva a berögzűlt hazugságaimmal nagyon rossz. Ha valaki azt mondja a kék a kedvenc színe - azt mondom nekem is. Ha valaki más azt mondja a piros a kedvenc színe - azt mondom nekem is. Ha ez a piros és kék összetalálkozik akkor robban, hogy hazudtam. Ez egy nagyon gyenge példa volt de sajnos itt nagyobb hasonlö helyzetekről és hazugságokról van szó. Amik a múltamban is vannak és nem tudom már külön választani az igazságot a hazugságtól, mert az a hamis világ amit magamnak teremtettem része lett az életemnek. Hasonló érzések kavarognak bennem, és még sok más. Több mély és komoly dolog is történt velem, ami miatt kialakulhattak esetleg ezek a dolgok. Egy ideje nem járok pszichiáterhez. Gyerekként voltam utoljára ott akkor semmi komolyat vagy semmi olyan szakvéleményt nem kaptam, hogy van valami konkrét betegség vagy baj. Csak azt írták, hogy beilleszkedési nehézségeim vannak és álomvilágban élek. Így érettebben ezek a dolgok egyre jobban emésztenek és egyre nagyobbak lettek. Szeretném végre tudni mi történik velem, miért törénik ezt.. hogyan lehetne jobb és első sorban!!!!!: SZERETNÉK EGY SZAKVÉLEMÉNYT ARRÓL, HA TÉNYLEG BAJ VAN. A családom is kezd kételkedni abban, hogy nem direkt hazudozok és stb. Kérlek segítsetek hol tudnék beszélni valakivel aki tudna diagnózist vagy szakvéleményt adni erről? A 3.munkahelyemet veszítettem el ezek miatt… első sorban a hazudozás (ami tudatosan jön nem gondolkozok, mert magam is elhiszem, hogy amit mondok igaz) és mert borzalmasan kevés önbecsülésem van. Azt sem tudom már milyen vagyok vagy ki akarok lenni. Segítsetek!

2021. szept. 21. 19:13
 1/2 anonim válasza:
Politikai palyara nem gondoltal meg szerintem ott hatalmas sikered lenne 😂 viccet felreteve barmely pszichologus a segitsegedre lehet de ahhoz kifejezetten oszintenek kell lenned hogy ertelme legyen.
2021. szept. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hazudozás úgy érzem amolyan pajzsként használnád, mert félsz magad lenni és egy ponton túl már te sem tudod mi igaz, mi hamis. Ez már mániákus hazudozó vagy beteges hazudó szinten van. Viszont úgy érzem nem felvágásból vagy "menőzésből" hazudsz, hanem mert félsz más ember véleményétől. Próbálsz bármi áron megfelelni, ami ugye szorongáshoz és magányhoz vezet. És van az a kétséged hogy nem tudod mi ez, mert senki nem adott komplett analízist.

Keress fel egy pszichológust. Lehet kapsz teszteket, beszélgetések, ami alapján ki lehet szűrni a problémád. Csak próbálj meg őszinte lenni. Ami a dokinál mondasz az ott is marad, senkivel nem is oszthatja meg. Gondolj erre a pszichológusnál mindig magad lehetsz, amikor nála vagy biztonságban vagy minden mástól.

2021. szept. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!