Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális a terápiában, hogy a...

Normális a terápiában, hogy a pszichológus a saját életéből hoz példát?

Figyelt kérdés

Például volt olyan, hogy elmeséltem, mitől szorongtam az elmúlt héten és többek között röviden elmesélte, hogy az én koromban neki is volt hasonló és ő később rájött, hogy feleslegesen szorongott, szóval nekem sem kell szoronganom. Tudom, hogy irreális dolgok miatt szorongok, de nagyon nehezen nyugszom meg így is. Utána átbeszéltük, hogy lehet átformálni a negatív gondolatokat és sikerült megnyugodni.

Egy másik alkalommal szóba került az egyik szokásom, amit gyerekesnek tartottam, aztán elmesélte, hogy a férje is ezt csinálja, utána pedig elmondta, milyen pszichológiai háttere van ennek, hogy teljesen normális szokás és megdicsért, hogy magamtól kezdtem csinálni.

Semmi bajom a pszichológusommal, szeretek járni hozzá és tényleg segít. Csak nem tudom, hogy ez mennyire szokványos, hogy megtudok az életéből dolgokat. Nem sok dologról van szó és nem részleteket mond el, csak kicsit zavar, mert hajlamos vagyok túlzottan megkedvelni embereket és minél jobban kedvelek valakit, annál fájdalmasabb utána elengedni. Úgy érzem, amikor a pszichológusom elmond valamit, akkor egyre jobban kedvelem és ez megijeszt.



2021. szept. 22. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék ha ilyen psichológusom lenne aki saját példát hoz fel
2021. szept. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Folyt persze hogy ez mennyire normális , szerintem nem annyira rendhagyó
2021. szept. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző, ő valamiért úgy gondolja, neked ezzel segíthet a legjobban.
2021. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Az a legjobb pszichológus, aki maga is megélt rengeteg traumát, könyvekből tanult sose lesz valódi szakember.
2021. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Hülyeség amit az utolsó mond. A saját traumák éppen befolyásolják a pártatlan, külső szemlélő szerepét. Nem hasznos, éppen káros lehet szakmai szempontból. .
2021. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
5, biztos jobb egy eseményekben tapasztalatlan ember, az nem pszichológus.
2021. szept. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, mert sokkal életszerűbb az egész. Nekem is pont így mesélt és rengeteget jelentett amikor bár segített továbblendülni egy félelmemen azért bevalotta hogy teljesen érti a dolgot.

Az meg hogy megkedveled és nehéz lesz elengedni? Reális félelem. Terápia szempontjából hasznos ha megkedveled az biztos, könnyebb együtt dolgozni. De teljesen értelek, mi tegnap zártuk le a terápiát és nem volt könnyű ugyanezért mert nagyon kedvelem. Viszont érdemes lehet elmondani neki ezt, akár olyan dolgokat is megbeszélhettek ami talán másképp nem jönne szóba. Én legalábbis bánom hogy nem mondtam el neki sokkal hamarabb hogy frászom van attól hogy egyszer elköszönünk.

2021. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Már amikor elhatároztam, hogy szakembert keresek, arra gondoltam, hogy nem szabad megkedvelnem, mert ennek tuti vége lesz és semmi egyéb kapcsolat nem lehet köztünk. Amióta pár hete mondta, hogy pár hónap múlva szerinte egyedül is boldogulni fogok, azóta rettegek, hogy jobban megkedvelem. Azóta többször volt, hogy elmondja a saját élményét a témáról és mindig összeszorul a szívem. És tudom, hogy elvileg semmi közöm nem lehet hozzá, azért bizonytalanodtam el a történeteit illetõen, mert talán az ilyen kötõdés kialakulása miatt nem tudhatok róla semmit és nem tudtam eldönteni, amennyit mond az nem-e sok így is, hogy nem sok.

Talán majd beszélek róla errõl, lehet érdemes beszélni róla, hogy az ilyen anyafigurákhoz miért kötõdöm ilyen elképesztõen.

Egyébként a terapeutám középkorú nõ, én 23 éves lány

2021. szept. 22. 17:19
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

7es vagyok


Szerintem mindenképp említsd ezt meg neki, hisz te is megfogalmaztad hogy anyafogurának tekinted (a pszichológiában ezt indulatátvitelnek nevezik és egyesek szerint majdhogynem kötelező egy sikeres terápiához, de mindenképpen természetes) és ez egy jó támpont lehet arra vonatkozóan hogy mit kell még átbeszélnetek, akár feldolgoznod, ahhoz hogy tényleg boldogulj :)

2021. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A mi esetunkben nagyon-nagyon ritkan hoz fel peldat, azt is csak sematikusan emliti. Hirtelen harom pelda jut eszembe, amikor magarol mondott valamit. Ezek soha nem voltak 1-2 percnel tobbek. Ezt szoktam meg, nekem nem hianyzik tobb. Sot, lehet, zavarna, ha tobbet mondana magarol :)

A kotodes es elszakadas: mar ketszer nyiltan megmondtam neki, hogy felek attol, hogy tulsagosan kotodni fogok hozza, es ezert tartom tavolabb magamtol. Nemregiben egy felreertes volt kozottunk a terapia vegerol, es akkor 1 hetig teljesen rosszul voltam attol, hogy hamarosan vege lesz. Ezt megmondtam neki, akarcsak azt, hogy en mas idopontra ertettem a zarast. Amint megbeszeltuk ezt, es hogy meg nehany honapot mehetek hozza, megnyugodtam. Megkaptam azt a biztonsagerzetet, ami meg kellett. Es erdekes modon most nem panikolok attol, hogy hamarosan befejezzuk a kozos munkat. Talan jobban tudok keszulni erre.

Ja, es ennyit arrol, hogy nem akarok kotodni hozza 😂

Visszagondolva, azokbol szulettek a legjobb beszelgetesek, amik alapja a vele kapcsolatos erzeseim volt. Igy en is arra biztatlak, hogy a kotodesi es elszakadasi dilemmad is mondd el neki :) segit kibogozni, mi lehet mogotte

2021. szept. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!