Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek a férjemnek...

Hogyan segítsek a férjemnek feldolgozni anyósom halálát? Ilyen könyvet tudnál, kérlek ajánlani?

Figyelt kérdés

Fél éve halt meg anyósom, váratlan módon. Fiatalon ment el szegény kórházi fertőzés miatt (ismét gratulálok magyar eü...). A nagy fájdalom mellett az igazságtalanság is folyton bántja a férjem. Nap, mint az van a fejében, hogy rosszindulatú emberek 90+-os korukig vìgan élnek vagy az, hogy ismerünk 3-4 gyógyult rákbeteget és olyan alkoholistát is, aki daganatos és a gyomra 1 részét is kivették, mégis javult az állapota. A csalàdban sajnos kisgyerek is meghalt màr pár éve "lehetetlen" módon, játék közben. Ezeket érthető módon nehéz bedolgozni. Az anyukaja jó ember volt, mindenki szerette őt és ritka jó kapcsolatuk volt.

A férjem làtszólag "szépen viseli" a dolgokat, de sokszor dühös emiatt.

A halálon túli életről olvasott már 3 könyvet is. Én meg akarom őt ajándékozni valami olyannal, ami csökkentené a benne lévő haragot. Vagy legalább szeretnék valami nyugtató tanácsot adni neki, de sajnos ugy érzem erre nekem nincsenek jó szavaim.


Tudnàtok segíteni, kérlek?



máj. 24. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Singer Magdolnanak vannak konyvei a gyaszrol.

Polz Alaine esetleg.

Es vannak gyaszcsoportok, amik segithetnek, hanyitott erre a ferjed. Esetleg egyeni terapia gyasztanacsadoval vagy pszichologussal.

máj. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%
Fizesd be pszichológushit
máj. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos a gyászt mindenki másképp dolgozza fel. Nyilván dühös a férjed, mert egy olyan dolog miatt ment el az edesanyja, ami tulajdonképpen elkerülhető lett volna. Érthető a viselkedése.

Sajnos a halál és a betegség sem érdemi alapon működik.

Szerintem támogatsd maximálisan. Beszélgess vele sokat, próbáld kimozdítani ebből. Illetve legyél türelmes vele. Tulajdonképpen nem rég vesztette el az anyukájat. Hagyni kell időt a gyásznak. Fel fogja dolgozni. Nem tudni mennyi idő. Ez változó szerintem mindenkinél.

máj. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!