Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás miatti reggeli...

Szorongás miatti reggeli rosszullét?

Figyelt kérdés

Tudom hogy sokan vannak ugyanebben a helyzetben de nem tudom hogy másnak is előfordul e ilyen.

Szorongással küzdök már 10éve.

Van hogy jobb van hogy nagyon rossz.

Gyógyszert nem szedek rá így tiszta marad a fejem bár néha lehet jobb lenne, de semmiképpen nem szeretnék rászokni ezért nem is voltam orvosnál régóta.

Szóval a reggeli rosszullétek amik aggasztanak.

Teljesen mindegy, hogy jól alszom e az este, hogy mikor kelek fel, mindig előjön.

Minimum 1órán át tart. Rossz közérzet, hányinger, néha öklendezés.. nem tudon másnak betudni már, mint ennek.

Terhes 100% hogy nem vagyok, emiatt nem is lenne szerencsés ha az lennék.

Valakinek valami tapasztalat ezzel kapcsolatban, hogyan lehetne változtatni ezen?

23/L


2021. szept. 23. 08:48
 1/4 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem írni hogy van egy kis rutinom hogy mikor kelek és ha valamiért korábban kell kelnem akkor ez rosszabb

Viszont ha később kelek akkor annyira nem vészes.

De akkor felborul a rutinom és este nem tudok aludni meg mimdig álmos vagyok.

Általában a 7-8óra alvás mindig megvan

2021. szept. 23. 08:49
 2/4 anonim ***** válasza:
15%
Ez nem jellemző a szorongásra, ezért ajánlanám, hogy első körben kérdezd meg a háziorvosodat. Amennyiben ő azt mondja, hogy szerinte nem áll mögötte szervi eltérés, és "csak" lelki oka van, akkor keress fel egy pszichológust. A szorongást pszichológus és nem pszichiáter kezeli, azaz nem írhat fel gyógyszert.
2021. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Pont, hogy nagyon is jellemző a szorongásra, hogy reggel erősebb. És az oka is ismert: A stressz hormonok éjjel, álmunkban termelődnek, ezért reggel a legmagasabb a szintjük. Kortizol, adrenalin, stb. Nekem pont ilyen bajom van, de tudom, hogy a nyugtató elvonás okozta (post-elvonási szindróma), de a végeredmény u.a.

Sok praktika van rá. Korábban kell kelni, mint szükséges lenne, és lassan ráhangolódni a napra. Segíthet egy nyugtató tea, és az evés is nyugtatja az idegeket, főleg a szénhidrátok. Érdemes kellemes, nyugtató rítusokat beiktatni pl teázás, lassú készülődés, egy keresztrejtvény, macska simogatás, bármi amit szeretsz. A mozgás/sport is jót tesz, mert kiégeti a vérből a stressz hormonokat, bár ki a fenének van futni kora reggel, ugye? Sokat segít, ha lelkileg nem feszülsz rá erre. Kezeld egy kellemetlenségnek, mert hogy az is, szóval komoly gondot nem okoz. Anyukám minden reggel 1.5 órát jógázik, neki is elmúlt ez a reggeli idegbeteg állapot. De időbe telik míg javul a helyzet, szóval nem 2 nap. Türelmesnek, és kitartónak kell lenni.

2021. szept. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Küldtem privát üzit 11/10 kor
2021. szept. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Erős szorongás, halálfélelem, mit kellene tennem? Gólyatáborban majdnem meghaltam. 19/F

Sajnos nagyon erősen szorongok, minden nap, és rettenetesen megnehezíti az életemet. Állandóan rettegek attól, hogy szívrohamot kapok, állandóan sóhajtozok, pánikbeteg vagyok (nincs róla hivatalos dokumentumom), valamint depresszív alkat vagyok. Napi szinten vannak...

Mit tehetnék az ellen, hogy NE izguljak MINDENEN annyira, hogy már rosszul legyek tőle?

Bármit csinálok , bármilyen új dologba vágok bele, annyira izgulok mindig, hogy rendesen rosszul vagyok már. Ilyenkor jelentkezik hányinger és gyomor fájdalom is.. 19/L

Szorongás “tünet nélkül”?

Létezik az, hogy szorongok , úgy , hogy nincsenek azok a tipikus tüneteim? (Izzadás , nehéz légzés , nyomó érzés a mellkasban). Nap folyamán sokszor van, hogy jól érzem magam , majd egyik pillanatról a másikra … tök rosszul leszek, teljesen elmegy az élet kedvem , szédülés jön rám.

Mit tegyek,ha nem tudok filmet nézni mert egyszerűen megismétlek magamban minden szót amit mondanak?

Ez visszavezethető a szorongásomra és pánikomra? Esetleg valaki van hasonló helyzetben?

Létezik tudatalatti szorongás?

Teljesen elgyengültek a karjaim, kivert a víz, hányingerem lett, fura lett a közérzetem. Kihívtuk az ügyeletet, megállapították hogy pánikroham. Pedig egyáltalán nem szorongtam semmi miatt, ami volt is a közelmúltban úgy éreztem feldolgoztam. Egyedül ettől az...

Egyensúly vesztés,Szédülés,bizonytalan járás,rosszúllét stb.?? 25 éves F

Több mindt 2 hónapja kezdődött, hírtelen a munkahelyen el kezdtem szédülni haza is kérezkedtem. Utánna egyre többszőr kezdtem szédülni ugyan úgy a munkahelyen. Házi orvos el küldött fül orr gégészetre semmit nem találtak, vérvetelen voltam negatív minden picit magas...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!