Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beleőrülök az életbe. Nem...

Beleőrülök az életbe. Nem tudom elfogadni azt, hogy egyetem után életem végéig dolgoznom kell, majd meghalok, és ennyi. Semmi értelme. Hogy tudnám túltenni magam rajta?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy "nekem is be kell állnom a sorba", de egyszerűen képtelen vagyok rá. Semmi örömöm nincs a mindennapokban. Pontosabban semminek se tudok örülni. Nemsokára elvégzem az egyetemet, de nem akarok azzal a diplomával dolgozni. A munkahelyen mindenki kibeszél mindenkit. Minden nap reggeltől estig csak dolgozni, egy évben néhány szabadnapra elmenni mindössze.. semmi értelme, alig várom, hogy vége legyen. Semmi nem motivál az életben. Annyira nem számít semmi. Évek óta ezt érzem. Átlagos életem van, még azt se mondhatom, hogy rossz körülmények között élnék, vagy hogy nincsenek barátaim vagy ilyesmi. De képtelen vagyok ilyen monoton módon élni. Legszívesebben digitális nomádként vagy alkalmi melósként beutaznám a világot. De ez nagyon keveseknek sikerül, mindenki hülyének néz, ha ezt felhozom.

Más is van így ezzel? Ti hogy élitek túl a mindennapokat?



2021. szept. 25. 18:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A vallás, művészetek, önálló kutatás, értékteremtő hobbik mind-mind elengedhetetlenek (bár sok embernek nincs meg egy sem). Szerintem a kérdezőt az érdekli, hogyan találhatna mindehhez egy munkát, ami passzol.


Esetleg részmunkaidő? Próbáld ki magad több területen, lehetőleg először a városod közelében. Nyugodtan élj a szüleiddel, a 30 alattiak nagy része ezt teszi, hidd el. Így kevesebb a költségvetés, de közben tudod a szárnyaidat bontogatni. Ha náluk lakhatsz gondolom nem fognak elzavarni mindenáron dolgozni. Ha mentálisan szükséged van rá, egy fél évig ne csinálj semmit mondjuk, vagyis úgy értem, ne menj el teljes munkaidőben dolgozni, hanem mondjuk utazgass országon belül, járj workshopokra, építs kapcsolatokat.

2021. szept. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%
#10: Miért nem informálódtál, mielőtt elkezdtél egy nyelvszakot? Bár az általad említett "droid" irodai munkát én szeretem, és szintén nyelvszakon végeztem. Most fordítok, hosszú távon majd kiderül, mivel fogok foglalkozni, több utat is látok magam előtt. Nem tudom, hogy te csak BA-t végeztél-e, én az MA-t is megcsináltam, meg azzal párhuzamosan egy szakirányú továbbképzést, és most megint tanulok levelezőn teljesen más irányban. A legtöbb értelmiségi munka szerintem irodai, de ha te nem arra vágysz, akkor taníts, vagy legyél esetleg tolmács, idegenvezető. Én azt látom, hogy nagyon sokan bölcsész szakokon nem elhivatottak, mert csak jobb híján mentek oda. Nekem az volt az álmom, hogy műfordító legyek, ami nem tudom, megvalósul-e valamikor, de én tanulni is, dolgozni is szeretek, így annyira nem félek, hogy nem lesz munkám, vagy lesz, de nem fogom szeretni.
2021. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
19%
Itt miért pontozzák le az istenhívő embereket? :/ 8-as voltam
2021. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
17%
Hát igen sajnos 9-es, 5-ös voltam:/ de majd talán az élet folyamán ők is rájönnek arra, hogy Istennel teljes csak az élet
2021. szept. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%
#13 pl ezért az elég elterjedt felfogásért: "ők is rájönnek arra, hogy Istennel teljes csak az élet". NEM hiányzik mindenki életébe a vallás. több millióan élnek nélküle teljes, boldog életet
2021. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
sajnos nem elterjedt
2021. okt. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
13%
15-ös látom mennyire boldog.
2021. okt. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
#17 ezt miből szűrted le?
2021. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!