Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tippek, tanácsok az egyetem...

Tippek, tanácsok az egyetem átvészeléséhez?

Figyelt kérdés

Tavaly diplomáztam volna, de az online oktatás miatt nem fejeztem be a félévemet, a következőt pedig passziváltam és most szeptemberben folytattam ismét. Én nagyon rosszul viseltem a távoktatást, a második online félév közepe-vége táján már semmi motivációm nem volt, teljesen kimerültnek éreztem magam, nem tudtam koncentrálni semmire, rengeteget sírtam, nagyon sokat stresszeltem és szorongtam,szinte állandóan egyedül voltam, nem találkoztam vagy beszéltem szinte senkivel stb., összességében nagyon rossz hatással volt rám az egész és egyszerűen nem voltam képes úgy kellő energiát fordítani a tanulmányaimra. Nem fordultam szakemberhez, mert abban bíztam, hogy egy kis szünet majd megold mindent, több időm lesz magamra, kipihenhetem magam, találkozhatok a barátaimmal stb., de most elkezdve az új félévem úgy érzem ez nem volt elég.

Az egyetem kezdetével ismét visszajött a sok stressz, szorongás, gátlás, félelem, aggódás stb., csak most még az is rátesz egy lapáttal, hogy már úgy érzem nagyobb a tétje, már muszáj teljesítenem a tárgyaimat, már nem csúszhatok, már le kell diplomáznom, most is sok a feladat, mi van ha megint nem fog menni stb. Ebben a félévben elég sok olyan tárgyam van, ahol aktívnak kell lenni az órákon (válaszolni, kérdezni, vitázni) és prezentációkat is kell tartanunk, amiktől mindig féltem, mert nem szeretek több ember előtt beszélni, előadást tartani stb., ezek nyilván rosszul is mennek. Valamint szakdolgozatot is kell írnom, a konzultációktól is tartok valamennyire. Talán most több motivációt érzek magamban, de úgy érzem most sem az igazi.

A szaktársaim és az egyetemen megismert barátaim nagy része már lediplomázott és máshol tanultak tovább, így jelenleg senkit sem ismerek a szakomon vagy úgy egyáltalán a városban. Minden órán idegenekkel vagyok (akik ugye egy évfolyam révén már össze vannak szokva, ismerik egymást) és igazából mindenki csak jön és megy is rögtön az órák után. Albérletben lakom és a lakótársammal nem jó a kapcsolatom (egy szót sem beszéltünk még, sokszor nem is köszön, nem is nagyon látom, keveset van a lakásban és olyankor is csak bezárkózik a szobájába, ha ott vagyok nem is jön ki). Másokkal pedig nem is igazán találkozom, nem járok sehová, nem csinálok semmi mást (nem találtam olyan hobbit vagy elfoglaltságot aminek kapcsán emberek között lehetnék, beszélgethetnék stb.), úgyhogy az időm nagy részében most is egyedül vagyok, nincsen kihez szólnom, nem szól hozzám senki.

Nem voltam még szakembernél, így nem tudok pontos diagnózissal szolgálni (depresszió, szorongás stb.), talán érdemes lenne csak tudom ez nem lenne egy gyors folyamat és az élet addig is megy tovább. Tudnátok adni valamilyen tanácsot, hogy jobban átvészeljem ezt az időszakot?


2021. szept. 23. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress olyan elfoglaltságot magadnak amit nem átvészelésként értékelsz, hanem jol érzed magad ha azt csinálod (Meg persze meg is tudsz élni belöle!)
2021. szept. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A távoktatás meg úgy alapvetően a korlátozások sok emberből hoztak ki ilyeneket. Többek közt belőlem is. Nehéz szakon vagyok, csúsztam már egy félévet eleve azelőtt, most pedig passzív féléven vagyok, hogy pénzem legyen mert nem sikerült kolit kapnom (Megemelték a ponthatárokat, de az elvárások nálunk keményebbek voltak online. Zh. 50 kérdés 50 perc -ebből kb. 20 kérdés képletekkel tele van vagy levezetős- és 70%-tól számít sikeresnek, a felkészülő anyag 1253 oldal és akkor ez egy könnyebb zh volt. Mert a vezetőség azt gondolta mindenki puskázni fog online és így szerettek volna ez ellen tenni. Az eredmény 60-70%-os bukási ráta ezekből a tárgyakból -olyanok is buktak akik azelőtt minden zh-t 90 felett csináltak puska nélkül- és az átmenők közt is borzalmas lett tanulmányi átlag.) albérletet meg anyagi okokból nem engedhetem magamnak. Idén diplomáznék de így még odébb van. Tudom milyen ez, azok is akik velem együtt kezdték az egyetemet már diplomáztak, vagy egyetemet váltottak és néha elkap a kétségbeesés, hogy már akik egy évvel utánam jöttek is diploma előtt állnak lassan, a tőlem 2-3 évvel fiatalabbak is már egyetemet kezdenek én meg még itt szívok. Az egyedüllét itt is játszik, barátaimmal ritkán tudok összefutni mert sokszor mindegyiküknek dolga van, más településeken lakunk és nehéz összeegyeztetni egy időpontot ami mindenkinek jó.


Azt kell tudatosítsd magadban, hogy te mindent megteszel, hogy sikerüljön és ezért sikerülni is fog. Lehet, hogy az elmúlt év pocsék volt, de akkor tegyél érte, hogy a mostani jobb legyen ;) Aktívnak lenni nem nehéz, biztos vagyok benne, hogy lesznek mindig olyan témák/kérdések amikbe bele tudsz kérdezni vagy hozzá tudsz szólni legalább egyszer. Az előadásokra és a szakdolgozat megírására az motiváljon, hogy közel a diploma. Nem szeretnél már csúszni? Akkor ezt meg kell csinálni, nincs mese. Ráadásul minden előadás után nőni fog az önbizalmad és bátrabb leszel a következő előadásra. Ez a fajta személyiség fejlődés még az életben is hasznos lesz, nem szabad eldobni. Amit még én szoktam ezeken kívül, az az hogy magamban vitázok. Ellazulok és összeszedem az aggályaimat, aztán logikusan megpróbálok rájuk megoldást találni, vagy eloszlatni őket. Például valamelyik nap a passzíválás miatt volt rossz kedvem, hogy újra csúszás. Aztán meggyőztem magam, hogy ez egy szükségmegoldás, jelenleg csak így tudom folytatni. Összeszedem magam következő félévre és újult erővel fogom csinálni. Ha nagyon kattogok valamin akkor kimegyek az erdőbe sétálni és kiszellőztetem a fejem. Szakemberi segítség jó ötlet, nem annyira hosszadalmas procedúra de sokat segíthet. Illetve ha valahogyan tudsz, keress embereket akikkel beszélhetsz, a társaság sokat számít. Járj el sétálni a parkba, sportolj ha van rá lehetőséged, vagy csak járkálj összevissza a városban ha tele a fejed gondolatokkal és ki szeretnéd engedni őket. Meglesz az a diploma idén, kitartás! ;)

2021. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 2-es válaszoló jó dolgokat írt.

A leírásod egy része igaz rám is, pl. a kiselőadások tartása a rémálmaim közé tartozik...

Én a rengeteg szorongás kezelése érdekében elkezdtem minden nap edzeni (aminek már látszik is az eredménye, így önbizalmat is ad). Ennek egy részét egyedül végzem (súlyzós edzések), a másik részét pedig csapattal (küzdősport). Nekem ez rengeteget segít, ezért ajánlom neked is. A te környékeden is van biztosan rengeteg edzőklub, amik közül válogathatsz. Az ilyen helyeken általában nyitottak az emberek és könnyen be is fogadják az új tagokat.

Azt ki kell emelnem, hogy én egyedül nem tudtam kezelni a szorongásaimat, ezért pszichológushoz fordultam. Mint kiderült, ez életem egyik legjobb döntése volt. Igaz hogy egy hosszú folyamat, de legalább haladok. Nélküle én nem tudtam volna ilyen jól átvészelni a rosszabb időszakaimat. Végre van valaki, akinek elmondhatom az összes dolgot, ami miatt szorongok és tudom, hogy semmi miatt nem néz hülyének, hanem folyamatosan bátorít és segít. Úgyhogy a szakember keresést én csak javasolni tudom!

2021. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!