Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mégis hogyan lehetnék boldog?

Mégis hogyan lehetnék boldog?

Figyelt kérdés

Egész egyszerűen képtelen vagyok rá. Nem az hogy szomorú vagyok, hanem minden olyan üres, semmilyen, nem tudom megmagyarázni. Anyám szerint fiatal vagyok (19 éves), így ez biztos változni fog. De tényleg? Már kezdem azt hinni, hogy a többi ember megjátssza a boldogságot.


Elvégeztem a nyelvvizsgát, leérettségiztem, bekerültem az egyetemre, találtam munkát. Amíg lefoglalom magam, nincs semmi baj, de ha itthon elkap ez az érzés, akkor legszívesebben nem léteznék. Pszichológusnál már lassan két éve nem voltam, csak pszichiáternél.


Mihez kezdjek? Már kétszer megpróbáltam véget vetni az életemnek, hogy ez véget érjen, de egész egyszerűen képtelen voltam rá.



2021. szept. 26. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak terveid, vágyaid, amikben hiszel, hogy majd eléred őket? Pszichiáter írt fel valamit? Pszichológussal meddig jutottál?
2021. szept. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az egyetlen vágyam az, hogy képes legyek örülni valaminek, de nem tudom hogy hogyan. Minden másról lemondtam, mert azokat nem tudom elérni ilyen állapotban.


A pszichológus szociális fóbiával kezelt leginkább, de azon már nagyrészt túl vagyok, tudok boltba járni, órákra menni, hasonlók.


A pszichiáter három havonta beszél velem öt percet és ez alapján állítja fel a diagnózist. Tudom, ő a szakember, nem én. Egyébként xanaxot szedek egy-két éve, valamint rexetint, annak emelt az adagján a legutóbbi alkalom óta.

2021. szept. 26. 12:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kellene menni a pszichológushoz. Persze vannak kognitív módszerek, pl. tudatos jelenlét, hála napló vezetése, amivel próbálkozhatsz, de ha ilyen régóta fenn áll, szükséged lenne terápiára is, mert vélhetően nem tudod magadban megoldani.
2021. szept. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok visszamenni, mert a szüleim szerint felesleges, én pedig nem keresek annyit, hogy legyen rá pénzem sajnos.
2021. szept. 26. 12:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
És a tb által biztosítottal mi a helyzet? Vagy csaladsegítőbe is bekopogtathatsz, és adnak. Várólistás ugyan, de ingyenes, anyukádnak meg nem is kell tudni róla.
2021. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az itteni pszichológus nem valami jó, azt hallottam.
2021. szept. 26. 19:58
 7/9 anonim ***** válasza:
A semminél azért lehet jobb, mert ha eddig nem találtál megoldást, nem itt fogsz kapni idegenektől.
2021. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Talán nincs mire gondolnod, ha egyedül vagy? Nem hagy nyomot benned semmi, amit csinálsz, mert csak csinálod, de nem éled át? Lehet, hogy ki kellene próbálnod más dolgokat is, eljárni olyan helyekre, ahol még nem voltál, találkozni új emberekkel?
2021. szept. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az igazat megvallva sosem csináltam olyat, hogy csak úgy "emberekkel találkoztam", meg nem is nagyon járok sehová, csak akkor ha muszáj.


Egyébként egy hét után sikerült felmondanom az első munkahelyemen és hát ez nem javított a hangulatomon...

2021. szept. 30. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!