Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet az agresszív...

Hogy lehet az agresszív kényszergondolatokat elhesegetni?

Figyelt kérdés
Pár hónapja szenvedek ezektől leginkább a szüleimmel jön ez elő, és borzalmas bizonytalanságot, és szorongást okoz. A pszichiáter szabadságon van még sajnos.

2021. szept. 26. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy felismerted őket, hogy ezek ilyen automatikus kényszergondolatok már segíteni fog, mert tudod, hogy nincs jelentésük ez csak ilyen random valami amit tol az agy.


Szerintem erre menj tovább, amik észreveszed tudatosítsd, hogy ez nem valódi gondolat, semmi súlya.


MEg figyeld meg mi váltja ki. Valószínűleg valami szituáció, vagy érzelmi reakció. Ezekben a helyzetekben próbálj valami más reakciót választani tudatosan.

2021. szept. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
elfogadás vagy környezet változtatás. ennyi.
2021. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

A betolakodó gondolat azért válik kényszeressé mert megijedsz annak tartalmától. Ha elfogadod hogy időnként minden embernek van agresszív gondolata (ami eszébe jut) akkor már is nem fogsz annyira félni a gondolat tartalmától és egyre kevésbé fognak jönni a betolakodó gondolatok.


Én tünetileg úgy kezeltem magam hogy

-->Pszichológushoz jártam

-->Futottam esténként (bizonyítottan oldja a szorongást, elfáradsz és már nincs is annyi erőd agyalni

-->Citromfű teát vagy valami más gyógynövényes nyugtató készítményt szedtem.

-->Tudatosítás. A Pszichiáter mellett olvass utána az OCD azon belül is a HARM OCD jelenségnek. Ha angolul nem megy akkor magyarul agresszív kényszergondolatok, obszesszív-kompulzív zavar.


és ne feledd: ki lehet jönni ebből. Sokszor a gödör mélyén érzi magát az ember de ez nem egy nagyon komoly betegség amitől meg kell ijedni.

Hogy a pszichológusomat idézzem: "Szinte minden faluban találni 1-2 kényszeres embert"


Kitartás! Mi veled vagyunk.

2021. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm jól esik, hogy te könnyebben látod ezt az egészet, mint én. Én most körülbelül a világ legvégén érzem magam már ettől. Nem tudom elképzelni, hogy fog így menni a "további" életem. Egyébként elkezdtem antidepresszánst szedni, de még a mellékhatásokkal szívok, mert "beleszokási" időben vagyok, de már az elején jobban éreztem magam. Igen sportolnom kéne, csak olyan szinten nincs erőm munka miatt hozzá pedig szükségem lenne rá. Tudatosítással próbálkozok, csak mindig újak, és újak jönnek elő, és sokszor a szorongás felülkerekedik rajtam, de rajta vagyok az ügyön.
2021. okt. 22. 16:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is tarts ki és bízz benne, hogy nem lesz ennek jelentősége, majd szépen kikopik, áthuzalozódnak az utak amiken a fejed jár. Szép lassan.


Amúgy meg látaszik, hogy cselekszel is, szóval nem bénít ez (már?) egészen.

2021. okt. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg azt is jobb ha tudod, hogy ahogy rosszebb az időjárás jön a tél is változik a hangulatunk. Szóval ezt se vedd készpénznek. Majd jön a tavasz megint.
2021. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2023. szept. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!