Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tegyek szert valamennyi...

Hogy tegyek szert valamennyi jövedelemre? 24f

Figyelt kérdés
Szeretnék tanulni, dolgozni, de sajnos nem megy. Olyan pszichés betegséggel küzdök már 6 éve, hogy nem tudok emberek közé menni, és a házat sem hagytam el évek óta. Látott már pszichiáter, 3 évig gyógyszereket is szedtem, de abbahagytam, mert nem hozott eredményt, viszont mellekhatások voltak bőven. Az apám eddig támogatott, de ő már nincs nekem, és teljesen kilatastalan az életem.
2021. szept. 28. 08:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
43%

2es, nem akarod eléggé.


Ha igazán akarnád, akkor mindennap kimennél sétálni a közeli parkba, ahol ilyenkor csak néhány ember lézeng. Jövőhéten már a lakótelepen sétálgatnál, azutáni héten meg egyedül mennél boltba. Stb stb a lényeg, hogy 2 hónap alatt egészséges ember lehetnél, ha tényleg akarnád, ha lenne tököd hozzá.


Meggyőződésem, hogy ezek a "mentális" problémák azért tudnak eluralkodni néhány emberben, mert gyengék fejben. Nincs akaraterő. Nem tudsz nemet és nem tudsz igent mondani.


Növessz tököt, aztán go ki a szabadba, most már 24 évesen jólenne elkezdeni az életedet.

2021. szept. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%
Amit a 11es leírt azt pontosan magadtól is elkezdhetnéd, ezt hívják lényegében szisztematikus deszenzitizációnak szaknyelven a pszichiáterek/pszichológusok. Nézz utána neten és szerintem kezdj hozzá minél előbb. Ha nem is két hónap alatt (mert ez egyénfüggő), de bizonyos idő alatt biztos, hogy jelentősen javulna a helyzeted. Csak ehhez tényleg akaraterő kell, ha halálfélelmed van akkor is bele kell menni tökösen és el kell indulni.
2021. szept. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%
Amit előbbiek írnak lehet hogy valakinél bevált, de én például két évig szenvedtem gyógyszer nélkül, mindennap ràvettem magam, bebuszoztam, vizsgáztam (jogi karon) és egy nagy nulla lett az eredménye, ugyanúgy majd meghaltam a szorongástól hiába erőltettem bele magam a helyzetekbe. Úgy hogy csak csínján az ilyen kijelentésekkel, hogy ha akarná két hónap alatt helyrejönne. A kérdező említette, hogy gyógyszereket szedett mégse segítettek. Az orvos erre mit reagált? Hány félét próbáltatott ki?
2021. szept. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nálam ez az erőltetés dolog konkrétan azt váltja ki, hogy könnyen besokalok, és olyankor előjönnek öngyilkossági hajlamok is, elkezdek remegni, és homályosan látni, azt érezve, hogy álmodom az egész életem. Sajnos sokak fejében mai napig az van, hogy a pszichés betegségek nem betegségek, csak egy kicsit erőt kéne venni magunkon, és kész. Sajnos ez nem ilyen egyszerű.
2021. szept. 28. 14:03
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Azt viszont még mindig nem írtad, hogy milyen gyógyszereket próbáltál?
2021. szept. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
33%

Az egészséges emberek ezt sosem fogják megérteni.


Egyszerűen genetika,vannak akik a mai világban nem tudnak megmaradni.


Végezzen otthon végezhető munkát?

Na,igen,csak pont az ilyen munkákhoz kell a legnagyobb önbizalom,magabiztosság,önállóság.

Ahhoz tudnám kicsit hasonlítani,amikor sok ember egész életében alkalmazott,mert nem mer vállalkozni.


Akik otthonról dolgozó emberek,azok pontosan azok,akik a legjobb munkaerők,akik önállóan is képesek dolgozni.


Na,már most egy szorongó ember az mindentől fél.Fél az emberektől,fél attól,hogy a munkát nem tudja megcsinálni.Hogy tudna egy ember komoly munkát otthonról csinálni?


Az ilyen embereknek a kreatív munka jó,pl író,művész,bármi,amivel meg tud élni,de ahhoz tehetség is kell,ami nincs mindenkinek.

2021. szept. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Említette valaki a segélyt is, de azt sem kapnám meg, mivel 18 éves korom óta ebben élek, és sosem volt bejelentett munkahelyem.


Antipszichotikumot és antidepresszánst szedtem, néha nyugtatót, de ezt nem rendszeresen.

2021. szept. 30. 07:07
 18/19 anonim ***** válasza:
Konkrétumokat írj. Hány féle antidepresszánst szedtél? Még a nyugtató sem segített? (bár nem mintha lehetne hosszú távon szedni)
2021. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy nem tudtok neki valami jövedelmet írni, csak cseszegetni a problémái miatt.
2021. nov. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!