Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet akkor tenni ha...

Mit lehet akkor tenni ha semmi nem jön össze?

Figyelt kérdés
Sem párkapcsolat, sem a munkahely váltás, nem halad az életem egyik irányba sem. Megrekedtem. Öngyilkosságon kívül más kiutat nem látok.
2021. szept. 28. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Fordulj klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához. Nem értem, hogy ez miért nem egyértelmű ilyen helyzetekben.
2021. szept. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Mit lehet tenni, ha semmi nem jön össze? Nevetni kell egy jót rajta, aztán megrázni magad, átgondolni, hogy min lehetne/kell változtatni és ellentmondást nem tűrően megvalósítani. Biztos bennem van a hiba, de én ezt soha nem értettem, hogy ilyen helyzetben miért jut rengeteg ember eszébe az öngyilkosság? Én is voltam már durván a padlón nem egyszer, de eszembe se jutott volna kárt tenni magamban emiatt. Az élet azép, csak vannak olyan helyzetek amikor keményen meg kell dolgozni ezért.
2021. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Csak tartsd magadat életben, napról - napra bírd ki és idővel (legyen az egy hét vagy két év) változni fog. Olyan nincs, hogy minden ugyanígy marad.
2021. szept. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy 1-es írja. Terápia.
2021. szept. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
Nekem a terápia nem, de a (terá)pia mindig segít. :)
2021. szept. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#1: Azért, mert sokszor magunk sem vagyunk tisztában azzal, hogy ki és hogyan tudna segíteni rajtunk.
2021. szept. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6# Elismerem, hogy a klinikai szakpszichológus és a pszichoterapeuta fogalmával sajnos többen nincsenek tisztában. Annak viszont egyértelműnek kellene lennie, hogy mentális betegségekkel az orvosi szakmán belül a pszichiáter foglalkozik. Az öngyilkossági gondolatok pedig már rég nem az a kategória, amikor még beválnak az "otthoni tippek". (1#)
2021. szept. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!