Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoszomatikus izomfájdalma...

Pszichoszomatikus izomfájdalmakra melyik fájdalomcsillapítót ajánlott?

Figyelt kérdés
2021. szept. 29. 09:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Pszichoszomatikus = lelki eredetű testi baj.

Szerinted erre van tabletta, kémiai készítmény?

Békélj meg lelkeddel, pszichéd legyen rendben, akkor az ez okozta fájdalom meg fog szünni.

2021. szept. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Egy pszichológus. Lelki eredetű fájdalomra nem hat a fájdalomcsillapító gyógyszer.
2021. szept. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Pszichoterápia!

Gyógyszerrel a meglévö probléma mellé még gyógyszerfüggöséget is okoznál!

2021. szept. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Genetikai eredetű a depresszióm, antidepresszánst nem akarok szedni mert tönkretesz!
2021. szept. 29. 10:26
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
Heroin
2021. szept. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ha nem akarsz szedni akkor csak a pszichoterápia segíthet. Egyébként pszichoszomatikus fájdalmakra szoktak SNRI-t adni, esetleg kombinálják valamilyen SSRI antidepresszánssal is. Nem ördögtől való gyógyszerek ezek ám, úgyhogy egy próbát azért ajánlanék velük. Nem tudom milyen értelemben írtad, hogy "tönkretesz".
2021. szept. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A hosszútávú mellékhatásokra gondoltam, hogy károsak.
2021. szept. 29. 11:13
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Hatos vagyok: sokan szednek 15-20 éve folyamatosan antidepresszánst komolyabb mellékhatások nélkül. Én csak azt tudom leírni ahogy én álltam a dolgokhoz, beteg vagyok, segítségre van szükségem, a pszichoterápia önmagában nem elég (nekem), de szeretnék meggyógyulni vagy úgy is mondhatjuk tünetmentes lenni, így szükségem van a gyógyszerekre is, így elfogadtam. Én is nagyon elleneztem, de elérkezett nálam egyszer az a pont amikor azt mondtam, hogy elég és ez így nem vezet sehova, így elfogadtam a gyógyszeres kezelést. Egyelőre én ezt egyáltalán nem bántam meg, hogy hosszabb távon mi lesz az majd kiderül, nem tervezem életem végéig szedni ezeket a gyógyszereket, de tudomásul vettem, hogy most szükségem van rá.
2021. szept. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Persze értem van az a pont.

Viszont itt egy cikk, nem tudom mekkora ebben az igazság.


[link]

2021. szept. 29. 11:37
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Nyolcas vagyok, na pont ilyeneket nem szabad olvasgatni. :) Akkor adok én is egy oldalt, www.drugs.com

Olvasd el az adott antidepresszánsoknál a véleményeket, hogy hány embernek adta vissza az életét és mind nagyon boldog. :)

2021. szept. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!