Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normalis? Mentalis betegseg?

Ez normalis? Mentalis betegseg?

Figyelt kérdés

Szoval lehet hogy mentális betegségem van, alapbol gyanakodok ocd re de s következő problémám régóta fennáll es nagyon zavar. (Pszichológushoz illetve pszichiáterhez elmennem anyagilag megterhelő) A gondom az hogy apró “kényszeres” gondolatokon nem bírom túltenni magam pl. ülök épp gondolkozom valamin és pár perc múlva ha már nem emlékszem arra hogy min gondolkoztam az előbb akkor teljesen ideges leszek és csak akkor nyugszom meg hogyha eszembejut. Tudom hogy lényegtelen nem fontos dolgokon gondolkodtam de egyszerűen nem hagy nyugodni az a gondolat hogy nem jut eszembe. Valaki más szintén tapasztalja ezt? Apróság de nagyon nagyon az agyamra megy. Próbálok megfeledkezni róla de úgy érzem addig nem vagyok nyugodt amíg nem jut eszembe. Ez talán összeköthető azzal hogy maximalista vagyok és mindent tökéletesre akarok és nem szeretnék elfelejteni semmi apróságot sem.

Minden ember el szokott felejteni dolgokat tudom de a legtöbben szimplán úgy vannak vele hogy oké majd eszembe jut. Szerintem ez már kóros és nem normális hogy ennyit agyalok apró dolgokon.

Egyébként memória problémáim nincsenek tehát kifejezetten jó a memóriám csak nyilván nem emlékezhetek minden apró dologra ez csak ilyen általam generált probléma amitől sajnos nem tudok megszabadulni. Annyit még hozzáfűznék hogy hajlamos vagyok a szorongásra



2021. szept. 29. 15:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Aki valamilyen hasonlót tapasztalt az kérem írja meg a tapasztalatát és hogy hogyan sikerült túl jutni a dolgon…
2021. szept. 29. 15:21
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a francnak keresel magadnak nemlétező betegséget? Ha az ember fejéből kipottyan valami, az idegesíti. Mért lennél ettől beteg? Mi köze ennek a kényszerességhez? És nem igaz, hogy addig nem nyugszol meg, míg eszedbe nem jut, mert akkor egy soha meg nem gyógyuló permanens idegesség állapotában lennél, hiszen nyilvánvalóan nem jut mindig minden az eszedbe. Aztán továbblépsz.
2021. szept. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a kommentedet. Azért gondolom hogy ez már kóros mert szerintem egy normális ember se szentel ennyi figyelmet egy ilyen kis hülyeségnek es ugy erzem hogy nem szándékos ez hanem csak ugy jon, kényszeresen. Altalaban eszembe szokott jutni sok gondolkodás utan, ha nem, az idegesít es kb egy nap azon is tuljutnom. Addig vissza-visszatér a zavaró gondolat hogy mi lehetett az. De hogy eszembe jusson is van hogy idoben visszamegyek hogy mit is csinaltam, újból csinalom azokat a cselekedeteket amiket akkor csinaltam mikor elfelejtettem hogy eszembe jusson. Ez mar tulzas!
2021. szept. 29. 16:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sose legyen nagyobb bajod, tereld el a figyelmedet tudatosan. Tudod, hogy hülyeség, ergó nem csinálod. A kényszerbetegség ennél sokkal vadabb. De a szorongásoddal mégiscsak lehetne menni pszichológushoz - pluszmunkát kell vállalni, hogy előteremtsd az árát. Illetve meg lehet próbálni az államit, más megoldás nem lévén.
2021. szept. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez még önmagában nem betegség. Pusztán egy rossz "szokás". Ahogy írtad is, ugyanúgy zajlik le az összes. Amikor először elkezdett téged zavarni, hogy elfelejtesz valamit, annyira zavart valószínűleg, hogy a következő alkalomkor is eszedbe jutott, és ugyanaz a gondolatmenet játszódott le benned, aztán az utána következőnél is, és így tovább... annyiszor ismételted, míg megtanítottad az agyadnak automatán előhozni ezt a gondolatot, ezért van az, hogy mostmár nem tudatosan csinálod, hanem magától jön. Ezért is érzed kényszernek.

Ezt csak úgy tudod megváltoztatni, ahogy az előző hozzászóló is írta, hogy megszakítod a folyamatot, amikor elkezdesz rajta szorongani, megnyugtatod magad minden egyes alkalommal, és eltereled a figyelmed. Ugyanúgy, ahogy megtanítottad magadnak régen, hogy szorongsz ilyeneken, ugyanúgy meg tudod tanítani az ellenkezőjét is.

2021. szept. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Az se jo hogy így elfelejted a dolgokat, meg a kényszeres viselkedés sem. Ha a kényszereségen nem tudsz változtatni, akkor esetleg kiprobálhatnál valamilyen memoriatechnikákat. Nem értek hozzá, de szoktak ilyen memoriafogas és hasonló dolgokat ajánlani, ami segít rendszerezni a gondolatokat, és könnyebben emlékezni.

Ha rákeresel, biztos találsz jopár ötletet technikát amít kiprobálhatsz, hogy nehezebben felejts, és könnyebben emlékezz.

2021. szept. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat. Probalok változtatni rajta mert ez igy nem jo :(
2021. szept. 29. 17:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak kényszeres dolgaim, igaz kicsit más, én például ha megyek az utcán, mondjuk a zebrán, és egyik lábammal úgy lépek rá, hogy a fél lábam a fehér csíkon van, másik fele a feketén, akkor ugyanígy kell rálépnem a másik lábammal is.. nagyon idegesítő, de megoldás szerintem nincs rá.
2021. szept. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De van megoldás, 8-as: úgy hívják, hogy klinikai szakpszichológus. A kényszeres cselekvések forrása a szorongás, a szorongás forrása kideríthető és kezelhető. Ha ez az egy kényszerességed van, az még kibírható, de gyanítom, hogy van ott még több is.
2021. szept. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9 oké, dehát arra kinek van ideje és pénze? Sajnos vannak ennél nagyobb problémáim is, amikre elmegy az időm és a pénzem is.
2021. szept. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!