Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak a holt depis...

Mit csináljak a holt depis haverommal?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem akar ki kerülni a szomorúságból, pedig már sok mindent meg próbáltam.

Mondtam neki, hogy menjen el pszichológushoz, hátha tud segiteni,de mindent vissza utasít, És azt válaszolja rá, hogy csak meg akar h@lni.

Valaki kérlem segitsen, mert kétségbe ejtő a helyzet.


2021. szept. 29. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok?
2021. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
18 évesek vagyunk.
2021. szept. 29. 18:44
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Akaratán kívül sajnos nem tudod szakberhez cipelni. Pedig így, hogy már öngyilkossági gondolai is vannak, pszichológusra és pszichiáterre lenne szüksége. A családja mit szól ehhez? Tudnak egyáltalán róla?
2021. szept. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3-as

Nem, nem tud róla az édesanyja.

De nem akarna el menni pszichológushoz,hiába akarnánk elvinni.

Ezért nem tudom, hogy mit kezdjek vele már.

De semmi képpen, nem akarom magára hagyni ilyen helyzetben.

2021. szept. 29. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4# Figyelj, ezzel baromi nagy felelősséget akarsz magadra vállalni. Semmiképp nem mondom, hogy hagyd magára, de szólj az édesanyjának! Kettő ember még mindig nagyobb eséllyel tudja rávenni a szakember felkeresésére, mint egy.

Te csak annyit tudsz tenni, hogy megpróbálod rávenni, hogy mozduljon ki a lakásból, menjen el veled programokra és meghallgatod. Mély depressziónál mindenképp szükség van gyógyszerre és pszichológusra.

Ő a te haverod. Meg tudod ítélni, ha komolyan gondolja az öngyilkosságot?

2021. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Nem hiszem, hogy meg tenné.

Inkább csak nagyon vágyik rá, hogy más tegye meg helyette, pl.: üsse el egy autó.

De ma is el kezdett sírni, És azt se tudtam, hogy mit csináljak.


Szóval szólnom kellene az anyjának?

2021. szept. 29. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6# Igen. A felelősség nem a tied. Egy szülőnek erről mindenképp tudnia, mert ha nem, akkor magát fogja hibáztatni miután valahogy kiderült. Ne csak szólj neki, hanem beszélgessetek is róla! Ketten jobban tudtok a haverodnak segíteni, mint egyedül.
2021. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21%
Jó lenne mondjuk megtudni, mi a kínja. Vagy csak jó dolgában hülyült meg.
2021. szept. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!