Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van a szülés utáni depresszión...

Van a szülés utáni depressziónak ellentéte?

Figyelt kérdés
Van egy hetes gyönyörű kisbabám, és ma csak sírni tudtam, mert annyira szeretem őt. Ránézek, és az jut eszembe, hogy soha többe nem szeretnék nélküle lenni. Ma kicsit hasfajos volt, ami engem is annyira megviselt. Annyira féltem őt, és annyira imádom, hogy nem tudok magammal mit kezdeni, csak sírok mint egy óvodás. Egyszerűen rettegek, hogy barmi baja lehet. Más is volt így szülés után?
2021. okt. 2. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Szülés előtti boldogság.
2021. okt. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első gyerkőcnél, mindenki így van.

Még az apa is.

2021. okt. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De ez miért lenne a szülés utáni depresszió ellentéte? Ez egyrészt egy felfokozott boldogság (ami érthető), másrészt egy hatalmas adag szorongás (ami valamelyest szintén érthető, de talán már túlzás).
2021. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális.az oxitocin nagyon magas ilyenkor. A szervezeted hormonalisan megváltozott. Élvezd ki ezt a korszakot és ne izgulj jó lesz minden.
2021. okt. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hat azért az ellentéte, mert a szülés utáni depi, mikor nem vagy kiváncsi a babára, én meg folyton csak bámulom, és csodálom őt ❤️
2021. okt. 3. 17:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha valakinek szülés utáni depressziója van, az nem jelenti azt, hogy nem érdekli a babája. Nagyon sok negatív gondolata lehet egy depressziós anyának, akár a tiédhez hasonlón is elkezdhet szorongani, hogy félti a babáját.
2022. szept. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia :)) most lesz nemsokara egy éves a fiam ❤️ csodás évünk volt, sok kacagassal, boldogsággal, én többet sírtam szerintem mint a gyermekem :D sokszor meg most is szorongok, már el sem tudom képzelni nélküle az életem, annyira boldoggá tesz minden egyes nap ❤️
2022. szept. 14. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!