Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan hogy felnőttkorban...

Van olyan hogy felnőttkorban keptelen valaki tanulni?

Figyelt kérdés

Minden tanfolyamot végig szenvedek, mert hiába figyelek nem marad meg semmi, koncentrálni sem tudok. Itthon hiába próbálok tanulni, csomószor átolvasni alig tudok valamit memorizálni.


Mit tegyek, milyen szakember tud ebben segíteni?



2021. okt. 4. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Nincs ambíció, motiváció. Nem a memóriáddal lehet a baj, hanem a hozzá állásoddal.
2021. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekként kamaszként sem brillíroztam túlzottan az iskolába, bár középiskolába a lázadó attitűd is rátett egy lapáttal, de ahogy munka mellett esti iskolába felnőtt fejjel megpróbáltam újra eladható tudást szerezni, rá kellett jönnöm, hogy a tanuláshoz való képességekkel még mindig eléggé limitáltan vagyok kiszámolva...
2021. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
En pont emiatt megsek ma pszichiaterhez..nagyon nem tudok fokuszalni es majd atbeszeljuk a dolgokst + mond majd par tanacsot
2021. okt. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Mindenki tud a maga módján és tempóján tanulni.

Fő baj hogy nem mutattak tanulási technikákat amiből az ember válogatni tudna. Illetve a figyelem zavarosoknak se nagyon van semmi, illetve anno se foglalkoztak a speciális gyerekekkel, manapság meg esély sincsen rá a sok neveletlen gyerek mellett. Kvázi minden második gyerekkel külön tanár kéne foglalkozzon. Szülők otthon nem nevelik, nem szocializálódik normálisan kezelhetetlen csak ha rá figyelnek.


Meg kell találni a motivációt. Illetve a megfelelő környezetet.

Ha az ember komfortosan érzi magát jobban tud tanulni.

Aztán a megfelelő időt meg rá kell szánni.


Ezek közül a motiváció a legnehezebb. Mert hogy nem csak belsőleg kell erre odafigyelni. Ha az ember élete nincs rendben akkor fele motiváció oda mindegy mi az amit tanul. Ha a hátország nincs rendben akkor már is fele a sebesség. Pláne ha az ember környezetében vagy családjában van valaki aki minden nap ezen köszörüli a nyelvét vagy be be szólogat akarva akaratlanul, akkor már csak kaparászni lehet.


Szóval szerintem figyelemzavar lehet első sorba a háttérben. De mondom a környezet nagyon nem mindegy. Illetve ha az ember úgy nő fel hogy zajban, ezer inger éri egyszerre az agyát, akkor figyelemzavaros lesz egész életében. Mert soha nem volt olyan hogy egy helyre koncentráljon. Így ugyan egyszerre több dologra tud jobban odafigyelni, de annyival meg nem jobban mint amennyivel ezt gondolják, egy dologra viszont nem tud koncentrálni.


Motivációt kell megkeresni, azután a megfelelő tanulási technikát.

Ha az ember élete rendben akkor ha pontos napirendben van kb a tanulás az a legjobb.


Ha megvannak a feltételek akkor koncentrációs technikákat és tanulási technikákat kell tanulni. Ki kell próbálni kinek melyik működik.

2021. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1 és 4#

Azért felnőttkorban motiváció hiányt felhozni megmosolyogtató, nem gondolod?

Gondolod nincs motivációm tanulni ha elmegyek szakmát vagy nyelvet tanulni és fizetek érte nem keveset?

2021. okt. 4. 16:33
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

Az hogy valaki hány éves az csak egy szám. Semmit nem jelent ebből a szempontból. Az sem jelent semmit hogy fizetsz érte. Ha a tudást meg akarod szerezni akkor lesz hatékony.


A külső és belső motiváció marhára nem ugyan az.


Másrészt nem látunk bele, ötletelünk. A te motivációdat te látod.


Ha meg nem hozza fel valaki akkor meg az a baj természetesen.

Bocs ha segíteni próbáltunk. Ígérem nem folytatom tovább részedre.

Nincs időm feleslegesen vitatkozni.

2021. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

@16:45


Miért szédíted a kérdezőt azzal hogy segíteni akarsz rajta, mikor láthatóan minden hsz-od rosszindulatú kötekedés?

2021. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

Nem lehet hogy csak jó szakmát akarsz, de amúgy nem is érdekel amit tanulnál?

Ha érdekelne tudnál koncentrálni.

2021. okt. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha nem érdekelne, nem tanulnám, hidd el, akármilyen jó szakmáról is lenne szó. És ahogy írtam nyilvánulásnál is ugyanez a problémám, abban pedig még fiatalkoromban nagyon is jó voltam
2021. okt. 4. 19:07
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Rossz idogazdalkodas..most is itt kérdezel,és időt szánsz olyan dologra ami max kikapcsolódásra jó.strukturaltan kell a tanuláshoz állni.most gondolom telozol,a legrosszabb idopazarlo.ehelyett tudatosan rakd össze a napodat,a tanulás az gyakorlás és ismétlés.felnott korban te vagy magad "szülője,azaz te hozz szabályokat.te tudod mit szeretnél,lépésekre bontsd és mindig amikor friss az elméd a legnehezebb feladatokkal kezdj és pipalj.es ismétlés és ismétlés .... Google: idogazdalkodas, tanulási technikák stb. És megint ismétlés,és gyakorlás,és pozitív megerősítés.
2021. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!