Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Délután még jól voltam, most...

Délután még jól voltam, most pedig nagyon lent vagyok a padlón?

Figyelt kérdés
Délután minden remekül ment. Voltam a könyvtárban, ismerkedtem, elhívtak egy randevúra, tanultam is. Most meg sírok az ágyban lassan kettő órája és öngyilkosságról fantáziálok. Nem tudom hogy fog így menni a holnapi nap. Sportolni akartam menni, aztán egy kicsit tanulni, majd egy jó kis zh-t szerettem volna írni. Most meg úgy érzem magamat, mint valami élőhalott.Nem történt semmi olyan, ami kiborított volna. Minden remekül ment végre. Most még rosszabbul érzem magamat, mert mintha direkt szúrnék ki magammal. Miért esem vissza mindig?

2021. okt. 4. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Fekudj le aludni, az sokat segit.

Hova jarsz?


25/F

2021. okt. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
" Miért esem vissza mindig?" Talán mert lelkibeteg vagy? Orvosod mit mond? Gyógyszered szeded?
2021. okt. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen ez a popszakma, ahogy azt mondani szokták...

Átérzem egyébként a helyzeted. Sajnos ez tényleg így működik - a mentális betegségek ellened dolgoznak, és éppen az a lényegük, hogy gyakran irracionálisak. Velem is gyakran van/volt ez.

Valami bejáratott megküzdési módszert kell erre kidolgozni. Néha akár az is lehet self-care, ha csak elfogadod, hogy most ez van, ez lesz, és várod, hogy múljon. Gondolj erre úgy, mint egy fizikai krónikus betegségre: ezek a tünetei, néha jobbak, néha rosszabbak, ki kell tapasztalni, hogy mi segít a rosszabb fázisokat túlélni.

Orvosod van? Ő mit mond erre? Biztos tudna segíteni ilyen megküzdési módszereket kidolgozni.

Gyógyszer? Tudom, ez már végképp magánügy, de mint "szintén zenész" mondom; nekem az antidepi nagyon faszán csökkentette az ilyen random epizódokat. De ez persze mindenkinek más, nem meggyőzni akarlak, csak mondom.

2021. okt. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Miért esem vissza mindig?"

Nekem is ez a legnagyobb bajom. Mikor az ember kilép ebből a gödörből, jobban van, tesz-vesz, minden oké. Majd spontán visszaesik, mintha resetelnének és mindent elölről kéne kezdeni.

Sajnos ági nem bírtam megfejteni, orvos se. Így csak azt lehet csinálni, hogy egyszer többször állsz fel miután pofára esel.

2021. okt. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincsen orvosom. Nem mentem el, nem is terveztem, mert ha elmondom bedugnak valahova.
2021. okt. 5. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!