Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan könyv ajánlatokat...

Olyan könyv ajánlatokat keresek (vagy esetleg tanfolyam szerűséget), amik az ön és én ismeretet segítik elő?

Figyelt kérdés

Olyasmikre gondolok, amik úgy vannak felépítve, hogy az egyén egész kiskori emlékektől/ érzésektől végig a jelen pillanatig és talán a jövő kérdéseit is magába foglalva, vezetve segít az olvasójának feltérképezni önmagát?


Olyasmit keresek, ami körülbelül kérdés-válasz útján vezet el a célig, ami segít feltérképezni mindent az életemben.


Előre is köszönöm a válaszaitokat.



2021. okt. 5. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Önismereti kurzusok vannak, többfele módszer (pszichodráma, individuálpszichologia, családfókuszú önism. csop., stb.) alapján elehet indulni.

Carl R. Rogers: Valakivé válni c. könyve is jó lehet, ahogy Popper Péter: Belső utak könyve is - de tőlük szinte minden jó erre a célra. A Nyitott Akadémia pszichológiai könyvei tematizáltak, érthető, olvasmányos stílusban íródtak, érdemes olvasgatni őket.

2021. okt. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben. Majd így teszek. 😊


Tud ajánlani pszichológusként esetleg olyan könyveket (vagy esetleg tanfolyam szerűséget), amik az ön és én ismeretet segítik elő?


Olyasmikre gondolok, amik úgy vannak felépítve, hogy az egyén egész kiskori emlékektől/ érzésektől végig a jelen pillanatig és talán a jövő kérdéseit is magába foglalva, vezetve segít az olvasójának feltérképezni önmagát?


Olyasmit keresek, ami körülbelül kérdés-válasz útján vezet el a célig, ami segít feltérképezni mindent az életemben. 😁😁

2021. okt. 5. 15:08
 3/4 A kérdező kommentje:

****nem akartam mégegyszer ezt ide beilleszten…. De nem is lehet törölni



Köszönöm a válaszod😄

2021. okt. 5. 15:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Az utobbi idoben tobb pszichologiai konyvet olvastam:

1) ami kerdeseket is tartalmaz es vegigvezet a multon: Orvos-Toth Noemi: Orokolt sors (erdekes, nagyon jok a kerdesek)

2) erzelmi zsarolas, de segit megerteni, miert lehet valaki aldozat/manipulator: Susan Forward: Erzelmi zsarolas (a legjobb konyv a temaban)

3) onismeret, onbecsules: ket francia szerzo altal irt Onbecsules c konyv (szerintem nagyon jo, a megoldas resze azonban elnagyolt)

2021. okt. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!