Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ezzel kapcsolatban?

Egyre kérdése:

Mit tehetnék ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval, volt már ezzel a problémámmal kapcsolatban kérdésem, de most másra vagyok kíváncsi. A probléma tulajdonképpen annyi, hogy adott időnként rámjön egy elég depresszív hangulat, általában 1 vagy két hétig tart (átlag másfél hét) és egyre intenzívebb ennek az időszaknak a hatása. Tehát ez volt a harmadik ilyen időszakom eddig az első ilyennél dühkitöréseim voltak (nem bántottam se magam se másokat csak nagyon könnyen és nagyon gyorsan ideges/mérges lettem), semmihez sem volt kedvem a nap túlnyomó részében. Ezt ráfogtam a stresszre és a fáradtságra (mivel akkor kezdtem el középiskolába járni), a második ilyen alkalom már más volt, akkor nem voltam ideges inkább lehangolt, nagyon, szintén semmihez se volt kedvem, semminek se láttam értelmét. A harmadik alkalom a múlt héten volt jelen, a szokásos volt, felkeltem alaból rossz kedvvel csak itt már napi szinten a sírás kerülgetett (1 nap legalább 3-4-szer). Az okát nem tudtam teljesen véletlenszerűen jöttek a semmiből, csütörtökig bírtam ott már elsírtam magam 3-szor mikor hazaértem az iskolából. A sírások között 5 perc telt el mikor megpróbáltam abbahagyni, miután abbahagytam és sikerült lenyugodnom, (kb 2 percig tartott hogy összeszedjem magam) és mintha semmi sem történt volna megtöröltem az arcom és ugyan úgy folytattam az üres érzelmekkel teli napomat. Másnap már rosszabb volt, mert a reggelt is sírással kezdtem, aznap az iskolában néhányszor előfordult, hogy összeszorult a torkom és sírhattam volna megint, de erőt vettem magamon és megpróbáltam kibírni az amúgy is rövid tanítási napot. Mikor hazaértem ugyan az játszódott le mint csütörtökön, sírás közben nem gondoltam semmire semmilyen érzelem nem járta át a testem csak úgy sírtam. Mikor már a vége fele jártam a sírásnak nevetni akartam de nem nagyon ment bőgés közben.


Kedden (ezen a héten) mikor felkeltem egész jó hangulatom volt, mintha meg se történt volna a múlt hét. Akartam beszélgetni az iskolapszichológussal erről de mivel betöltöttem a 18-at így nem fogadott ehelyett egy szociális segítővel beszélgettem erről (ő mondta, hogy elvileg nem mehetek már iskolapszichológushoz mert nagykorú vagyok), az egész életemet elmeséltem neki kb. 4 féle képpen de nem jutottunk túl sok mindenre mivel se a családomban se az iskolában nincsenek problémáim (bántalmazás stb.). Mivel így alakult a helyzet sajnos keresnem kell egy pszichológust aki talán tudna segíteni abban, hogy megtaláljam az időszakos depresszív hangulatom okát. Sajnos nem találtam ingyenes pszichológust fizetőshöz meg nem tudnék elmenni mert nem tudnám fizetni...


Ismételten kérdezen mit tudnék tenni ez ellen vagy hogy tudnék ingyenes ellátáshoz jutni...


A válaszokat előre is köszönöm!


F/18


2021. okt. 7. 13:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elfelejtettem leírni, hogy kb. Évente másfél évente jön elő ez nálam.
2021. okt. 7. 13:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Budapesten van néhány helyen ingyenes terápia, pl. a SOTE Magatartástudományi Intézetben. Illetve vannak ha nem is ingyenes, de olcsóbb terapeuták, ezeket persze meg kell találni. Elvileg a TB-re is kéne, hogy jusson ilyen ellátás is mindenkinek, de ezt nem tudom biztosan. A háziorvos, a családsegítő esetleg segíthetne kideríteni ezt.

Önismereti csoportok a környéken esetleg? Önsegítő könyvek pl. Ha a férfi beszélni tudna, vagy : A férfi útja.

De amúgy: mivel foglalkozol, mivel szeretnél foglalkozni, mit tanulsz, mit dolgozol, mi van a párkapcsolat terén? 48f

2021. okt. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok, hegesztőnek és könyvelőnek szeretnék tanulni, általános gimnáziumi oktatásban veszek részt, barátnőmmel több mint 2 éve együtt vagyunk boldog párkapcsolatban, amúgy azóta megkérdeztem háziorvosom és beutalt pszichiátriára bipoláris zavar gyanújával. Szóval majd idővel eljutok oda is mert az időpontot megkaptam már :D

Köszönöm szépen a választ! :D

2021. okt. 15. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Jól van, ügyes vagy, hogy utánajártál! Reméljük a legjobbakat! #2 voltam.
2021. okt. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. okt. 15. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!