Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha klinikai szakpszichológus...

Ha klinikai szakpszichológus azt mondta ,hogy fóbiás tüneteim vannak, mivel pánikbetegséggel küzdök emellett zuhanásérzéssel is, szerintetek mi lenne a legjobb út, ohgy ezt leküzdjem?

Figyelt kérdés

Pánikbetegséggel, szédüléses hirtelen fellépő pánikkal, zuhanásérzéssel napközben hova lehet fordulni segítségért, szedek már rá gyógyszer a helyi lelki egészséggondozóba is járok ,de nem vesznek komolyan és mindennap megnehezíti az életemet, milyen út lenne ennek a gyógyításában megfelelő?


Konkrétan: tériszonyom van olyan helyen ahol sokan vannak, színpad, besárlóközpont (ott is dolgozom), főleg kivilágított széles nagy terek, a pánikok után néha félelemérzetem is van, halálfélelem szerű, mintha belülről ki akarna valami törtni, én már gondoltam ,hogy központi idegrendszer játszik velem, de ennél konkrétabban nem tudom leírni a problémámat ezért szeretnék öntől szakmailag tanácsot kérni merre forduljak ezzel? Régebben nem voltak ilyen gondjaim sehol, ez kb. 1-2 éve jött elő nálam és azóta nehezíti a mindennapjaim.


2021. okt. 12. 20:16
 1/9 A kérdező kommentje:
gyógyszer is szedek rá de nem használ, mi lenne a legjobb megoldás??? Mi a kiváltó ok? Mifelé menjek, hogy ezt a fóbiás tüneteket le tudjam küzdeni?
2021. okt. 12. 20:17
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Ez tökéltesen le lett írva, pánikzavar agorafóbiával ez a betegség. A klinikai szakpszichológushoz járás nagyon jó, emellett antidepresszáns+szorongáscsökkentő kombinációja jöhet szóba ilyen esetben. Ehhez egy pszichiátert is fel kéne keresni.
2021. okt. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki képben van a gyógyszerekkel, tudna valamilyen gyógyszert ajánlani ami nem erős, nem antipszichotikum és nincs nagy mellékhatása, bármilyen infó jól jönne...
2021. okt. 12. 20:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok. Erre sertralin vagy Paroxat antidepresszáns. Sajnos minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, azonban nem mindenkinél jönnek elő. Xanaxból érdemes lenne kipróbálni az SR verziót ami hosszú felszívódású retard tabletta.
2021. okt. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Paroxetint szedek 15 éve, semmi mást és emellett van ez a komplex probléma, legtöbbször csak szédülök és hirtelen rámtör a pánik. Már sokszor várom mikor jön elő mert valami nem jól működik bennem, már 45 mg-ot szedek 2 hónapja 30 helyett és mégis...
2021. okt. 12. 20:46
 6/9 anonim ***** válasza:
4es vagyok, akkor ebbe beletaláltam. Ennyi idő után már lehet, hogy nem hat megfelelően, én megpróbálnám sertralinra lecserélni.
2021. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még ha valakinek eszébe jut valami gyógyszernév azt megköszönném, csak ne legyen erős gyógyszer (pl. antiposzichotikum meg amire rá lehet szokni stb.).
2021. okt. 12. 20:51
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
21%
Első lépésben tedd rendbe a bélflórádat. A fiatalok között járványszerűen terjedő mentális betegségeknek egyértelmű oka a mai elhibázott táplálkozás.
2021. okt. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezeket a rohamokat kellene megszüntetni, mert mikor jön egy ilyen szédüléses pánikroham utána megkönnyebbülök, de iszonyú kellemetlen, elvesztem az egyensúlyom, beszédülök és jön ez a roham.
2021. okt. 18. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!