Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 16 évesen mennyire lenne...

16 évesen mennyire lenne ártalmas kedélyjavító gyógyszereket szedni? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Egésznap fáj a fejem, és nincs kedvem semmihez. Kínszenvedés elmenni az iskolába, és ott lenni...egésznap rossz kedvem van, letört vagyok, fáradt...utálom az iskola világítását, a szagát, egyszerűen rosszul vagyok tőle...nem fogom bírni ezt még 3 éven kersztül. Azon gondolkodtam hogy talán gyógyszerekkel lehetne-e segíteni rajta?
2010. szept. 2. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A gyógyszer sajnos nem segít, éppen, hogy ront a helyzeten.
2010. szept. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sportolj! Az a legjobb módszer depresszió ellen.

Amúgy ha elmész egy pszichiáterhez akkor lehet hogy kiír neked.

2010. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én szedtem, de semmin nem változtatott, kivéve az anyagi helyzetet mert qrva drága gyógyszerek
2010. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne menj el pszichiáterhez, mert sok gyógyszert felír, ezzel csak romlik az állapotod.


Szerintem sétálj a természetben, sportolj.

2010. szept. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is hasonló álapotban vagyok, szintén 16 éves, de leszarnám, hogy miben nem egészséges, stb. a gyógyszer, inkább szedném azt, mint hogy olyan legyen, amilyen most is...
2010. szept. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Iskola miatt aggódni soha nem tudtam megérteni pláne 16 évesen amikor semmi tétje az egésznek. Elkezdesz utolsó 2 évben vagy 1-ben tanulni és nevetve megcsinálod az érettségit...

Egyébként meg suliba vigyél könyvet pad alatt olvasgass vagy rajzolj firkálj annyi mindennel ellehet ütni az időt.

Vagy csak egész egyszerűen szerezz barátokat.

2010. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó kettő évben vagyok, azok közül is az elsőben...


18:43

2010. szept. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezek a gyógyszerek egyáltalán nem erre valóak. Szerencsétlen az elnevezésük (kedélyjavító), ne úgy képzeld el, mint egy vicctablettát, teljesen másról van szó.
2010. szept. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedélyjavító akkor segít, ha amiatt van rossz kedved folyton, mert felborult az agyadban a kémiai egyensúly.


De ha azért van rossz kedved, mert a sulid szar, barátaid nincsenek és tanulni sem akarsz, akkor semmilyen csodabogyó nem segít rajtad. Először magadon kell segítened, és megérteni, hogy a helyzeted messze van a tragikustól.


Én is utálom a munkahelyem szagát, fényeit, és az épületet betöltő idiótákat, de én nem tehetem meg hogy bedugjam a fülembe az MP3-at, 4-et vagy kitudja hanyadik IPhone marhaságomat és leszarjam a világot vagy olvasgassam a pad alatt a néphülyítő tinimagazinokat. Ej, az jobb volt sokkal. :P


Nem bántani akarlak ám, de gondold át, mi is okozza a rossz kedvedet. Valami konfliktus biztos akad a háttérben, vagy a suliban valami, ami miatt nem érzed jól magad. Először ezeket kell megpróbálni megoldani.


Ha nem találsz semmi ilyesmit, akkor vitaminokkal, egészséges táplálkozással és normális alvással kezdj. (avagy nem hajnali kettőig msn, aztán élőhalottként bevánszorogni a suliba)


Ha ez se segít, tényleg keress fel dokit. Magándokival jobban jársz, több ideje van rád. Az orvosnak vannak tesztjei, hogy megmondja, tényleg depis vagy, vagy csak egyszerűen 16 éves. :D

2010. szept. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyugi énis 16 vagyok és nekemis igy volt a suliba szo szerint mindenki utált nem vagyok egy barátkozos tipus de ha teis jobban oda figyelsz és elkezdesz ismerkedni és ha már lesznek jo barátaid pl osztályodban akkor hid el nekedis jobban lesz kedved az iskolába meni legalábis szerintem nekem igy volt XD nem akarok rosz tanácsot adni de szerintem a kedélyjavito gyogyszer nem megoldás mindenre kivéve ha orvos adja mert akkor csak van bene valami
2010. szept. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!