Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pregabalinnal (Lyrica) és/vagy...

Pregabalinnal (Lyrica) és/vagy Valdoxannal szerzett tapasztalatok érdekelnek. Milyen hatása, mellékhatása volt/van nektek?

Figyelt kérdés

2021. okt. 21. 15:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mivel szorongásos voltam furcsállom, hogy épp pregabalint kaptál rá, de ha hat...a látásvesztést azért írhatták oda, mert a homályos látás sokszor a nyomásemelkedéstől van és ha valaki ezzel nem foglalkozik az a vége.
2021. okt. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Generalizált szorongásra felírható. Tájékoztatóban is szerepel ez az indikáció.


Tegnap optometrista nagyfokú látásromlással küldött szemészhez keratoc. kizárása céljából. Mellékhatást sem zárt ki.

Szemész kizárta a keratoc betegséget, "csak" romlott.

Pregab szedés első napján nagyon rosszul láttam, ez sokat javult, de nem múlt el. Romlott is, ettől függetlenül.

Az volt a furcsa az optometristának, hogy a cyl érték lett sokkal rosszabb. Ez nem szokott romlani, max picit, kivéve az említett szembetegségnél. (ezt kizárták)

Teljes vizsgálatom volt, szemnyomás jó.

Csináltatok erősebb szemüveget. Nem hagyom el, ehhez igazíttatom.


Nyugtató már alig hatott, fizikailag függő voltam, égig nem akartam emelni. Leszoktam.


Antidepik sosem hatottak szorongásra, sokfélét szedtem. Depresszióra is csak kevés hat, az is csak enyhíti.


Antipszichotikum bébi adagban is hat nekem szorongásra, de szétcsap.


Ez a gyógyszer jól hat. Megváltás nekem. Propranololt is szedek, fokozza a hatást. Az remegésre is jó. Nemcsak szívbetegnek írható fel.


Sajnos most enyhe depresszióm van, mindig télen mélyül el. Napfényhiány okozza. Ezt próbáljuk Valdoxannal kivédeni. Alvásgondomra is jó lehet.

2021. okt. 23. 20:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!