Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szégyenlősség (meztelen/félmez...

Szégyenlősség (meztelen/félmeztelen). Aki nem szégyenlős az vajon miért nem? Aki nagyon szégyenlős miért az?

Figyelt kérdés

2021. okt. 22. 23:47
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Én extrém szégyenlős vagyok. Hiába tudom, hogy nem megalázó meztelennek/félmeztelennek lenni, mégis ezt érzem.


Nem önelfogadási (külső) gondom van.

2021. okt. 22. 23:49
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs tökéletes testem, de nem zavar ha meztelen vagyok mások előtt, akár ismerős, akár ismeretlen előtt.


Szerintem ez mentalitástól függ. Van akinek tetszik valamilyen illat, van akit ugyan az zavar. Mindenkinek más hőmérséklet az ideális. Van aki szeret mások előtt énekelni, van aki szégyelli a hangját is.

Önértékeléstől, szokásoktól, alap mentalitástól, és tanult beidegződésektől függhet az egész szerintem.

30F

2021. okt. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is sok oka lehet.


Van akinek ez változott valamilyen irányban?

2021. okt. 23. 22:11
 4/21 A kérdező kommentje:

Plusz helyzetfüggő is gondolom.


Van akit az zavar, ha a párja látja. Az nem, ha egy orvos.


Vagy fordítva.

2021. okt. 23. 22:11
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagyok szégyenlős. Szeretek meztelen lenni, ha csak tehetem ruha nélkül vagyok. Nyáron udvaron, kertben is meztelen dolgozok, ha oylan az idő.
2021. okt. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én se vagyok egyáltalán szégyenlős, bárki előtt le vetkőzök. Öltözőben, tusolóban, otthon haverok előtt. Simán. 22/f
2021. okt. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Volt akinek fokozódott a szégyenlősség valamilyen helyzet (pl orvosi vizsgálat) után vagy traumatizálta orvosi vizsgálat? Úgy értem, hogy az már annyira túlmutatott a kellemetlen élményen, hogy poszttraumás zavar diag (PTSD) adható rá? (PTSD esetén a traumatizáló esemény után tartósan marad fenn tünet)
2021. okt. 24. 14:45
 8/21 A kérdező kommentje:

Minél jobban erőltettem, amit mások javasoltak, annál rosszabb lett. Pszichó szakember is későn jött rá, hogy minden vizsgálat ront rajta, rossz irányba terel.


Hülye vagy, ne hisztizz, csak 2 perc, századik vagy aznap stb.


Minden szarnak el lettem hordva, már azért is mert említettem, hogy nekem ez gond.


Most pedig kiderül, hogy jobb lett volna kihagyni minden vizsgálatot, ami nem volt nagyon nagyon fontos.

2021. okt. 24. 15:51
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút hozzáállás és mentalitás kérdése. Nekem van olyan ismerősöm akinek nincs jó teste illetve az intim mérete is kicsi de egyáltalán nem szégyenlős, illetve van tökéletes testű nagyobb méretekkel rendelkező ismerősöm is, aki a pólóját is alig meri levenni.
2021. okt. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Elégedett vagyok a külsőmmel.


Nem hozzáállás kérdése, hogy mi traumatizál, újratraumatizál PTSD szinten. Flashback napi 5-20. Néha 1 perc, máskor 1 óra.


Emlékezetkiesésem is volt. Közvetlenül utána sem emlékeztem az egyik vizsgálatra. Másik után zavart állapotom volt kb 1 órán át.

2021. okt. 28. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!