Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék új lappal...

Hogyan tudnék új lappal indulni ilyen hosszú idő után?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, 2 éve januárban diplomáztam nemzetközi gazdálkodáson, angolul, oroszul emelt szinten és németül középszinten beszélek. Diploma után egy kis cégnél dolgoztam, ami külkereskedelemmel foglalkozott, szerettem ezt a munkát, de tavaly télen autoimmun gerinc és izületi gyulladás jelentkezett nálam, semmi előjele nem volt. Mindenemet elvesztettem, ami azzá tett, aki voltam. A munkámat, a fizikumomat, a baráti kapcsolataim egy részét, sőt az azóta eltelt időben a szakmai tudásom is megkopott.


Júniustól kapok biológiai terápiát, mostanra kezd valamelyest javulni a helyzet, járóképes vagyok, de futni, sportolni nem tudok, a felállás, leülés is még nehézkes.


Önbizalomhiányom lett, nem merek jelentkezni állásokra, mert ha nyilatkoznom kell arról, hogy mit csináltam az elmúlt egy évben, akkor úgy érzem az egy év passzív időszak miatt, mintha egy szinten lennék egy börtönviselt kábítószerfüggővel, és kapásból elutasítanak ha kiderül a valóság, pedig én az életemben mindent tisztességgel csináltam, így a munkát és a tanulást, ápoltam az emberi kapcsolataimat, stb. mégis most egy év ott áll üresen az önéletrajzomban, már 24 éves vagyok mindössze egy év szakmai tapasztalattal.


Hogy lehet egy év kihagyás után visszatérni az életbe, visszaintegrálódni a társadalomba? Szeretnék újra dolgozni, de ehhez mentálisan megfelelő szinten kellene lennem.



2021. okt. 24. 01:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még fiatal vagy, semmi baj azzal
2021. okt. 24. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A tudásod és a motivációd számítana, azért senki nem olyan barbár, hogy azt gondolja, abban az állapotban is dolgoznod kellett volna, ha még most is probléma az olyan alapmozdulat, mint a leülés - fölállás.

Ahogy a hazai (tényleg: külföld..??) mentalitást ismerem, a valódi akadály az lehet inkább, hogy amiatt aggódva nem vesznek fel, hogy mi van, ha újra hosszú táppénzre kényszerülsz, ők pedig ott állnak majd ember nélkül.

2021. okt. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mondom mi a megoldás- hr-esekkel, és munkaügyön dolgozó szakembertől is ezt kaptam tanácsnak: ha egy álláshirdetésre jelentkezel, emeld ki az erősségeidet, amiket leírtál, le a kalappal. kettő: lódíts, de úgy, hogy persze fél igazságot lehet nagyítani. én 2008ban gondolhatod mi volt a munkaerőpiacon akkor értettem meg mit akarnak a cégek igazán. bármit felnagyíthatsz, de úgy játszd a kártyáidat, pl. nagyon profira csináld meg az önéletrajzod, mert az a beugró. a cégnek az a fontos, hogy a munkát jól megcsináld, igazából nem nagyon érdekli , h veled mi van. alkalmas vagy-e vagy nem. ezért kellene az embereknek self marketinget tanulni. írok pár példát én hogy "fényeztem magam-bevált: szóval: Angliában voltam 5hetet, de ezt soha nem tüntettem fel számszerűsítve-ergó profi angolosnak tűntem-ami igazából így is van, de nyelvvizsgám nincs és nem is akarok. 2. önkénteskedés-elmentem mindenféle helyre amikor munkanélküli voltam-win win-látják, hogy nem vagy elveszett és szeretsz dolgozni, ezt is fel lehet nagyítani. konkrétan a munkaügyis nő aki ezekre rávilágított, burkoltan mondta, h simán "hazudhatok, de akkor legyen összetett és önbizalommal teli a fellépésem. fake it till you make it. tudom ez nem fog először menni senkinek sem. de azzal az önéletrajzzal, hogy egy évet itthon voltam segélyen nem vettek volna fel Pestre multihoz, ehelyett beírtam, hogy fejlesztettem magam, önkénteskedés persze, akár olyan cégnek dolgoztál akiket úgyse fognak felhívni stb. hidd el a hr-seket is rá lehet venni, hogy behívjanak, ők a kulcsszavakra mennek pl. egy önéletrajzban. magyarán, ha bármilyen extra cuccot dolgoztál, pl. sap-ba, már emiatt engem kerestek többen. de kicsit nyugodj le, 3nyelvvel azért nem féltelek. csak testileg és lelkileg szedd össze magad. és dolgozz az önbizalmadon.
2021. okt. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mit mondanak a dokik, milyenek a gyógyulási esélyeid?
2021. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez a betegség gyógyíthatatlan, de heti egy injekcióval teljesen tünetmentes is lehetek, persze van aki 5 év terápia után abba hagyhatta és a gyulladás nem jött újra elő.
2021. okt. 24. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Hülyeség, amitől félsz, beteg bárki lehet, mindent meg csak nem felejtettél el. Egy év amúgy sem nagy idő. Pályázz, és ahová kellesz, oda felvesznek. Ahova nem, oda meg valószínűleg amúgy sem (vagy jobb is).
2021. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!