Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Illik rám bármilyen pszichológ...

Illik rám bármilyen pszichológiai meghatározás, mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

Alapvetően ambivertált személyiségem van.

Munkahelyen nagyon jól kijövök mindenkivel és próbálom a munkám végezni, aki negatívan áll hozzám én azzal is higgadt maradok.

Ám nem egy ember vette már észre, hogy zárkózott vagyok és jól el vagyok egyedül. Akármennyire is próbálkozok, mindig észreveszik.

Csak addig beszélek emberekkel, amíg úgymond "kötelező" és érzik, hogy jól kijövök velük.

Családtagjaimmal sok problémám volt és jelenleg is azok alapján állnak hozzám, ami a múltban volt. Sok veszekedés volt felesleges dolgokon, igazából nem szeretek itthon lenni, de egyik aggodalmam az elköltözés, ugyanis nehézkes kihozni egyedül az életet.

Tehát néha úgy érzem, mintha maszkjaim lennének.

Mivel én úgy érzem sokat változtam ez meg is mutatkozik a munkahelyemen és minden olyan helyen, ahol új emberekkel találkozok.

Itthon meg mintha visszatérne időnként a "régi" személyiségem.

Valószínűleg sok elzárt érzelem van még mindig bennem és időnként idióta dolgokkal rá is tesznek, mert én szeretnék nyugodtan élni ugyan, de mások viselkedése a közvetlen környezetemben néha zavar.

Azonban észrevettem már olyat is, hogy nyugodt vagyok ugyan, de ha túl sokat beszélgetek valakivel mintha néha félnék úgymond, hogy elvesztem az önkontrollom, mert nehezemre esik több ideig beszélgetni emberekkel. Valahogy én kényelmetlenül érzem magam, mintha el kéne menekülnöm. Vagy csak elfáradok tőle.

Például itthon töltött időm alatt mindent úgy tervezek el, hogy nagyon kevés időt kelljen kimennem emberek közé (rendesen eltervezem, hogy több időt tudjak bezárkózva tölteni, mert itt érzem jól magam).

Tehát összességében én szeretek egyedül, nyugalomban lenni.

Alapvetően vágyom a szép dolgokat, meg a jó dolgokat. Például szívesen elköltöznék valami erdőbe egyedül, mert mindig akkor vagyok a legnyugodtabb, ha egyedül vagyok.

Néha vágytam a társaságot, de barátokat se tudok rendesen megtartani úgy vettem észre.

Mintha gyakran hisztiznék, mert nem foglalkoznak velem rendesen és inkább jobb egyedül. Emellett Istenkomplexusom is van.

Valahogy úgy érzem, hogy nem vagyok való a világba, ugyanakkor mégis rajtam múlik a világ ezen síkja. Olyan érzésem van, mintha csak szimuláció lenne a legtöbb dolog. Meg úgy érzem, hogy tökmindegy a legtöbb csalódás, mert az élet minden apró részletéhez egyéni skill kell, így hiába vagyok nyugodt egy adott területen, az élet hoz olyan területet, ahol megint aggódhatok. Ez valahogy állandó.

Emellett úgyérzem, hogy teljesen mindegy a sok hiba, mert azért élünk, hogy a hibáinkat kijavítsuk, ugyanakkor egyszer úgyis minden elvész, mert az emberi élet nagyon kis időt ölel fel a Világegyetem létezésében.

Röviden, nehezemre esnek alapvető dolgok és ám próbálkozok ellene tenni, én is olyan dolgok miatt aggódok, mint az élhető hely meg a pénz. Ha ez rendben lenne, akkor lehet simán el tudnék menni egyedül valahova lakni és nem lenne semmivel gond.

Időnként szeretem magam mögött hagyni az embereket, mert minden félévente úgy érzem, hogy "na most megváltozok!" aztán sokmindent "kidobok" amihez addig kötődtem. De alapvetően élőben most barátaim sincsenek. Rengeteget tudok írni viszont írásban.

Kíváncsi vagyok, hogy be lehet e ennek állítani valami betegséget, mert én nem érzem magam betegnek egyáltalán, de az önelemzésemhez jól jön, ha ez alapján valaki ír valamit rólam, ezáltal javíthatnék rajta.

Szoktam az elnyomott érzelmeket is elemezni meg hasonlók.


2021. okt. 27. 16:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
45%

Istenem, nem gondoltam volna, hogy még mindig nem képesek az emberek megkülönböztetni a pszichológust a pszichiátertől. A pszichológus semmilyen gyógyszert nem fog neked írni, mert nincs hozzá jogosítványa. Az egy másik szakma. Bölcsészkart végzett. Más kérdés, hogy a te problémáddal akár pszichiáterhez is mehetnél, aki viszont tényleg gyógyszert írhat, de senki nem küld téged oda, az csak akkor kell, ha másképp lehetetlenné válik az élet.

Az, hogy nem tartod magad jó embernek, a halálodat kívánod, nincsenek barátaid, depressziós jel. Az, hogy félsz emberekkel szóbaállni, az pedig szorongás. Ezek szerint ebben van valami javulás. De a kettő össze is függ. A pszichológus szakmája pont az, hogy ebből a lehetetlen állapotból kisegítsen egy normál állapotba.

Nem törli ki a személyiségedet, és ezt te is pontosan tudod. Mivel törölné, radírral? Alkoholos oldószerrel? Nincs ilyen képessége, a személyiséget max valami extrém műtéttel lehet kitörölni. Rekreál - na ez már közelebb van a megoldáshoz. Csak nem a pszichológus rekreál, hanem te rekreálod magad az ő kíséretével, mert most rosszul érzed magad és ezen változtatni szeretnél. A pszichológus kérdez. Te pedig a válaszaid alapján rájössz, hogy tulajdonképpen nem is volt igazán okod rosszat gondolni magadról, mert erre semmi nem utal, csak a te önbizalomhiányból eredő hiedelmed. Úgyhogy tessék csak szépen felhívni egy pszichológust, nem esz meg, segít. Ezt választotta hivatásául. És pont ilyen emberekkel dolgozik, mint te, tehát nem leszel számára csodabogár.

2021. okt. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Inkább csinálom a sportot és folytatom egyedül a küzdelmet, ahogy eddig is, mert hiába, túl kell tennem magam azon, hogy milyen a világ neg az emberek körülöttem.
2021. okt. 28. 09:16
 13/15 anonim ***** válasza:

Sikerült eddig? Nem sikerült. Hónapok, sőt évek óta szenvedsz. Mitől félsz a pszichológussal kapcsolatban? Bánt?

"túl kell tennem magam azon, hogy milyen a világ meg az emberek körülöttem." Mért, milyen a világ? Az én világom teljesen elviselhető, az emberek abszolút normálisak. Van néhány, aki nem, unalmas is lenne nélkülük. Nem kell semmin túltenni magamat, mert élvezhető a világom. Te egy másik világban élsz?

2021. okt. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Azért elég para, ami jelenleg történik a bolygón és bármikor lerombolhatják ezt az álomvilágot, amit te "valóságosnak" hiszel.

Mindenki valósága más, ami rendben is van addig, amíg minden problémát el tud kerülni.

2021. okt. 28. 09:26
 15/15 anonim ***** válasza:

Boldog akarsz lenni vagy boldogtalan. Ha az utóbbi, akkor probléma egy szál se. akkor a terved sikerül, de akkor ne panaszkodj, pont az történik veled, amit akarsz.

Ha viszont inkább boldog akarsz lenni, mert úgy jobb, akkor hagyj fel a szándékos negativizmussal és fordulj ebben segítő szakemberhez.

Ennyi az egész téma kivesézve.

2021. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!