Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van bármi értelme pszichoteráp...

Van bármi értelme pszichoterápiára járna (horror pénzért) ha eleve az egészben nem hiszek?

Figyelt kérdés

Két választásom van.

Vagy gyógyszert szedek életem végéig és 5-10 év múlva egy dísznövény lesz belőlem agyi szinten a Xanax és tsaitól amit kapok. Mert már most 3 fajta bogyót kapok, az egyik a Xanax (amit nem szedek be, de az orvosnak azt hazudom beszedtem...)


Vagy pszichoterápia. Amivel az a gond hogy nem hiszek benne. A bőrömből kibújni nem tudok. Ott ülök a pszichomókussal szemben és beszélgetünk. Tök jó. Na de ennek értelme mi?


A pszichmókus azt mondja erre ha úgy állok hozzá hogy biztos semmit nem ér, akkor valóban semmit se fog érni.

Ez oké na de a báőrömből kibújni nem tudok. Ha eleve zsigerből egy semmirevaló humbuknak tartom az egészet (és annak tartom) akkor ezzel mi a jó francot tudok kezdeni?


Ez egy elemi zsigeri dolog nálam. Egyszerűen nem hiszek benne és kész. Akármit csinálhatok fejre is állhatok akkor se fogok hinni benne. Ez ellen tenni elképzelni nem tudom mit tehetek. De még a leghalványabb elképzelésem sincs.

Erre a pszichomókusnak sincs válasza.


Másnak van erre válasza?



Ja és nem a levegőbe beszélek, 4 alkalmom túlvagyok a pszichiterápián. Ott voltam végigültem. Nem a levegő pofázok anélkül hogy elmentem volna. Én elmentem. És ezt szűrtem le.


2021. okt. 29. 12:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
4 alkalom az semmi. Illetve nem mindig passzol a paciens es a szakember. Van lehetoseged valtani
2021. okt. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
akkor semmit nem értettél abből amit leírtam. Mehetek én 20 másikhoz egyikben sem fogok hinni , mert eleve az egész alapjában, a pszichiátria mint tudományban nem hiszek. Innentől fogva tök8 kihez megyek.
2021. okt. 29. 13:00
 3/23 A kérdező kommentje:

egy másik mókus mit fog csinálni? Ugyanezt, eleve el nem tudom képzelni mi ez az egész.

Ott ülünk és dumálunk. ebből mi sülhet ki? a nagy semmi.

Ennek ellenkezőjéről engem az atyaúristen se győzhet meg.


mert mégis mi lenne a veleje a dumálásnak? Semmi. Humbuk.

2021. okt. 29. 13:01
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nemtom, de nekem spec segített. Pedig egy 1 órás alkalom az 1 napi keresetem volt.

Átbeszéltünk számomra fájó gyerekkori dolgokat, amikre ezekután másképp néztem.

És rávezetett olyan dolgokra, amiket sejtettem, de egyedűl "nem mertem" volna elfogadni.

A terapeutát amúgy én se szerettem, sőt, mondhatni utáltam (főleg hogy, ennyi pénzembe volt és cserébe szégyent és "dezillúziót" kaptam). De nagyon akartam jobban lenni. És a tortúra tényleg segített.

Most is járnék még, ha lenne pénzem rá.

Nagyjából ő a 7. volt, akihez kerültem, mire végre érdemben tudott segíteni.

2021. okt. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

meg eleve eg az egész így büdös nekem, hogy járjál, fizess, gyere ki tudja hány alkalommal (5? 15? 50? ki tudja) és TALÁN lesz valami.

Talán. Vagy nem.

lehet semmit se ér az 5, de az 5 alkalom se.

Akkor menj más szakemberhez. És az segít? Talán. Vagy nem..


na ez az egész nekem büdös.

2021. okt. 29. 13:15
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minek tetted fel a kérdést? Egyértelmű, hogy neked felesleges a pszichoterápia, mert nem vagy hajlandó együtt dolgozni a terapeutával, mindenben csak a hibát keresnéd és hogy hol tudsz belekötni abba amit csinál...
2021. okt. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"mert nem vagy hajlandó együtt dolgozni a terapeutával, "


ezt HOGY ÉRTED??? elmegyek részt veszek felelgetek válaszolok-még mit kéne tennem? Mondd már el!! elképzelni se tudom.

2021. okt. 29. 13:26
 8/23 A kérdező kommentje:

"és hogy hol tudsz belekötni abba amit csinál..."


nem kötök én bele semmibe de az egészet egy nagy maszlag semminek tartom. mint a papokat az oltár körül. az egész úgy ahogy van az első nyikkanásuktól az utolsóig minden porcikájában kamu. ezt gondolom.

és ezen változtatni nem tudok.


és ez nekem felróható?

2021. okt. 29. 13:27
 9/23 anonim ***** válasza:
77%
Megismétlem... Akkor minek tetted fel a kérdést? Szerinted kamu az egész. Akkor neked felesleges, mert rajtad nem fog segíteni.
2021. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

viszont ha csak akkor "hat"ha hiszek benne, akkor az nem tudomámy.

És ez engem igazol. Ha ez valóban egy tudomány, nem kell HINNI benne.

űez evidens. a fogorvosban se kell hinni.

2021. okt. 29. 13:42
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!