Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van bármi értelme pszichoteráp...

Van bármi értelme pszichoterápiára járna (horror pénzért) ha eleve az egészben nem hiszek?

Figyelt kérdés

Két választásom van.

Vagy gyógyszert szedek életem végéig és 5-10 év múlva egy dísznövény lesz belőlem agyi szinten a Xanax és tsaitól amit kapok. Mert már most 3 fajta bogyót kapok, az egyik a Xanax (amit nem szedek be, de az orvosnak azt hazudom beszedtem...)


Vagy pszichoterápia. Amivel az a gond hogy nem hiszek benne. A bőrömből kibújni nem tudok. Ott ülök a pszichomókussal szemben és beszélgetünk. Tök jó. Na de ennek értelme mi?


A pszichmókus azt mondja erre ha úgy állok hozzá hogy biztos semmit nem ér, akkor valóban semmit se fog érni.

Ez oké na de a báőrömből kibújni nem tudok. Ha eleve zsigerből egy semmirevaló humbuknak tartom az egészet (és annak tartom) akkor ezzel mi a jó francot tudok kezdeni?


Ez egy elemi zsigeri dolog nálam. Egyszerűen nem hiszek benne és kész. Akármit csinálhatok fejre is állhatok akkor se fogok hinni benne. Ez ellen tenni elképzelni nem tudom mit tehetek. De még a leghalványabb elképzelésem sincs.

Erre a pszichomókusnak sincs válasza.


Másnak van erre válasza?



Ja és nem a levegőbe beszélek, 4 alkalmom túlvagyok a pszichiterápián. Ott voltam végigültem. Nem a levegő pofázok anélkül hogy elmentem volna. Én elmentem. És ezt szűrtem le.


2021. okt. 29. 12:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
78%
Egy rémálom lehet pszichoterapeutaként veled dolgozni.
2021. okt. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

"gy rémálom lehet pszichoterapeutaként veled dolgozni."


Óránklént 15.000-ért.... jó kis rémálom!!


de NEKI SE KÖTELEZŐ ÁM VELEM DOLGOZNI!! Ő Is elküldhet... de NEM FOG,


nem fog egy 15.000-es beteget elküldeni, dehog fog.

2021. okt. 30. 19:54
 23/23 anonim válasza:
a pszichoterápia nem hitkérdés. nem attól működik, hogy "hiszel"-e benne. A terápia abban áll, hogy beszélsz valakivel a problémádról. Aki ebben az esetben nem ismert téged korábban, sem a családodat, és kívülállóként meg erre képzett szakemberként egyrészt mást kérdez, mint a barátok, másrészt nem ugyanolyan rálátása van, mint a privát ismerősöknek. Ezért te is más belátásokhoz, felismerésekhez juthatsz a beszélgetéssel, és a puszta helyzet, hogy elmondod valakinek, nem maradsz egyedül a bajoddal, szintén megkönnyebbüléssel jár. Úgy pedig könnyebb a megoldást megtalálni. Ehhez fontos, hogy a pszichológus jó legyen, és hogy jól érezd magad vele. "Kötelezőből", csak azért, mert ő pszichológus, még nem jön a bizalom érzése, és ha úgy ülsz valakivel szemben, hogy nem érzed jól magad vele, és igazából nem akarsz vele a magánügyeidről beszélgetni, akkor egyszerűen csak szar lesz az egész, és nem hoz megkönnyebbülést, épp ellenkezőleg. Van, amikor könnyű megtalálni a számodra szimpatikus pszichológust, van, amikor nem. Ha az az attitűdöd, hogy ez marhaság, és csakazért se fog működni, akkor valószínűleg nem fogsz találni senkit, aki segíteni tudna. Akkor keress inkább más formában segítséget, és ne a pszichológia ellen lamentálj gyakorin. A xanax hosszú távon nagyon rémes következményekkel jár, ne szedd sokáig. Gondolom, a többi is. Érdemes inkább megfontolnod, hogy adsz egy esélyt annak, hogy valaki segítsen neked. Esetleg megbeszélheted vele nyitó kérdésként a problémát, hogy ellenséges vagy magaddal, és nem engeded meg magadnak, hogy segítsenek rajtad. Adj egy évet magadnak erre, keresd meg a neked való pszichológust. Annyit megér, hogy ne válj gyomnövénnyé. Az elején valószínűleg olyanokat fogsz találni, akik megfelelnek a képednek, és nem fognak tudni segíteni. Majd amikor már belefáradtál az ellenállásba, és meguntad a saját műsorodat, akkor valószínűleg enyhül az ellenállás, és egyszer csak találsz valakit, akivel jó beszélni, és az majd előbbre visz.
2021. nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!