Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jártál valaha pszichoterápiára?

Jártál valaha pszichoterápiára?

Figyelt kérdés

Miért jártál?

Hányadik pszichológus tudott segíteni rajtad?

Ha nem segített, miért nem segített?



2021. nov. 1. 11:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%
Pszichiáterben bízom, mert ő orvos.
2021. nov. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én meg bennük nem, mivel csak bogyókkal próbálnak gyógyítani olyan dolgokat, amiket nem lehet azzal.
2021. nov. 1. 11:15
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Önbizalomhiány miatt

Kábé a tizedik

2021. nov. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
13%
A pszichológus humbuk tudomány, ha valaki igazán depressziós annak csak a pszichiáter tud segíteni és igenis gyógyszerekkel. Attól, hogy a pszichológus kikérdezget meg nem fog egy beteg meggyógyulni.
2021. nov. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
#4: A gyógyszertől meg csak ideig-óráig lesz jól, ha a gondolkodásmódján nem tud változtatni, ugyanazokat a köröket fogja futni és megint beszippantja a depresszió. Van, akinek segítségre van szüksége a változtatáshoz, ez lehet egy jó pszichológus.
2021. nov. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Voltam pszichiáternél 3 alkalommal antidepresszánst felírt, de nem segített semmit. Kell járnom majd mindenképpen többet, mert önmagában a gyógyszer nem elég. Egyébként rehabon voltam még csoportterápián függőség miatt, meg egyéb gondok miatt, de még nem jött helyre az életem. Összesen 7 hónapot. Most azon vagyok, hogy helyre tegyem, csak depresszióból, függőségből nehéz kigyógyulni.
2021. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Lehet ezen sokat vitatkozni, de ha valaki depressziós kell a gyógyszer, mert hiányzik a kémia az agyból. Viszont minden betegségre kötelező a terápia is.
2021. nov. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

A gyógyszer nem lehet a gyógyítás fő eszköze, még ha sok pszichiáter ezzel is próbálja megúszni a sok energiát igénylő terápiás munkát, vagy áthidalni a pszichoterápiában való tehetségtelenségét.

A gyógyszert arra találták ki, hogy ha valakit úgy leural a problémája, hogy nem lehet vele pszichoterápiát végezni, ott felhozza őt arra a szintre, ahol már lehet. De ha nem folyik a gyógyszerezés mellett hatékony, dinamikus terápiás munka, az lassú öngyilkosság, mert ezek a szerek képesek alaposan le is építeni az embert úgy, hogy pár év alatt ijesztő árnyéka lesz önmagának.

Nekem a 4. terapeuta jött be végül. Egyszerűen nem jön be, ha valaki csak hallgat és bólogat. Az életem több területén segített, ahol nem is tudtam, hogy lehet másképp.

2021. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, most is járok borderline személyiségzavarral. Ő a negyedik. Évekkel ezelőtt jártam hozzá egy darabig, most év elején megint felkerestem. Néha nagyon provokatív és kritikus, máskor elfogadó és megértő, mikor mire van szükségem. Sokat fejlődött az első terápiánk óta, rámenősebb, és én is változtam azóta, könnyebben kifejezem az érzéseimet, bátran kimondom, amit gondolok. Úgy érzem, nagy az összhang, mindig elindít bennem valamit, és cselekvésre is tud motiválni.
2021. nov. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Exogén depresszióra nem hat a gyógyszer. Endogénre csak az hat.
2021. nov. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!