Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sikerülhet valaha feldolgozni...

Sikerülhet valaha feldolgozni az Édesanyám halálát?...

Figyelt kérdés
sokan mondják, hogy az élet megy tovább. és talpra kell állni stb. de nekem elegem van az ilyen szövegekből. Az ilyesmit szerintem arra lehet mondani maximum pl, ha az ember elveszíti a munkáját. Nem kérek az alábbi tanácsokból: Isten és a Biblia, Pszchiáterek. Tényleg csak olyan emberek tanácsára lenne szükségem, akik átélték ezt a dolgot.
2021. szept. 17. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Átéltem. Nem édesanyámmal, de egy közeli családtaggal, aki nagyon sokat jelentett nekem. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy tanácsot itt szerintem nem lehet adni - az általad említett sablon szövegeken kívül -. Nekem az idő múlása és a pszichológus (nem pszichiáter) segített.
2021. szept. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elfogadni biztos. Amikor 17 voltam halt meg az apám, 42, amikor anya, testvérem nincs, kvázi nincs családom, most 45 vagyok. Az élet megy tovább, én arra gondolok, hogy apám nem szenvedett tovább, anyám hirtelen ment el, fel sem foghatta. Nem mondom, hogy nem viselt meg fogytam jó pár kilót, de van saját életem. Tovább kell lépni, munka, párkapcsolat, gyerekek, és az idő megoldja.
2021. szept. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem.

Én apukámat vesztettem el. Legalább 2 évig egyre rosszabb lett, egyre jobban hiányzott, utána kezdett csak el enyhülni.

2021. szept. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Isten nyugosztalja, és őszinte részvétem!


Bár nem anyum, de én a nagymamámmal voltam így. Nem, nem egy tipikus idős néni volt, hanem egy végtelenül fiatalos személyiség, aki a legközelebb állt hozzám a családban, anyum irigykedett is a kapcsolatunkra. Arra jöttem rá, hogy nem lehet sajnos feldolgozni. Pereg az idő, így tényleg minden megy tovább szó szerint, de én szinte csak negyedember vagyok. Tartom magam, amúgy sem vagyok sírós, de azóta végképp idegennek érzem magam a világon. Ez az érzés sosem fog elmúlni, legalább annyit tudnék róla, hogy jól van, akárhol is legyen a lelke. Nem, engem sem nyugtatnak meg a vallásos dogmák, de a full ateista elképzelés sem, hogy az élet után csak az örökös semmi van. Akkor az egésznek soha nem is volt értelme.

2021. szept. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszoló nagyon jól összefoglalta a lényeget.


Nekem is meghalt az édesanyám 2 évvel ezelőtt. Őszinte részvétem Kérdező!


Annyit tudok mondani, hogy idővel tompul a fájdalom éle, annyira, hogy már alig érzed szinte. De elmúlni igazán sohasem fog.

2021. szept. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Apukámat 18, Anyukámat 28 éves koromban veszítettem el. A gyász évekig tartott. Apu esetében telibe találta a gyász a kamasz koromat, és elég mélyre zuhantam. Mindenhonnan fel lehet és fél is kell állni. Az idő, a fájdalom megélése segít. Pszichológus is, viszont az inkább a végén, amikor már nem a maró fájdalom van csak és tisztul. Az inkább a lezárásban segít, több év után.


3 nagyszülőm sincs már. Ami tanácsom már magamnak is, hogy ne temessem el magamat is, én élek és őket a szívemben őrzöm de nekem még van itt dolgom. Nem szabad besüppedni, bárhogy is az esne jól.


Gyász feldolgozó csoportok tudnak támaszt nyújtani még. Manapság sok könyv is szól erről . Pl Singer Magdolnátol


Minden rendbe jön!

2021. szept. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én hét éve vesztettem el a szüleimet. Nemrég rábukkantam erre, nagyon igaz.

"A gyász nem múlik el. Nem múlik el, csak körbenövi az élet. Először még nincs más, csak a veszteség. Minden pillanatban. Élesen, kímélet nélkül szakít szét testet és lelket. Meg kell bolondulni, bele kell pusztulni a fájdalomba. Úgy érezzük nincs tovább. Ekkora hiánnyal, ekkora űrrel nem lehet tovább élni. Aztán az élet mégiscsak megy tovább. Makacsan halad, pereg az idő. Egyszer csak eljön a pillanat –ez csak később, visszatekintve válik világossá- amikor már nem fáj megállás nélkül. Kezdenek lélegzetvételnyi szünetek lenni a kín addig megállíthatatlannak hitt hömpölygésében. Percek, amikor lehet másra is figyelni. Szusszanásnyi kis szigetek. Aztán ezekből egyre több lesz. Egyszer csak azon kapjuk magunkat, hogy reggelente, álom és ébrenlét határát már nem a jeges felismerés töri át, hogy nincs többé. Aztán, néha már mosolyogni is tudunk, amikor eszünkbe jut: „Hm, emlékszem milyen vicces volt, amikor....!” Az emlékek már nem fájdalmat hoznak, hanem hálát, hogy ő volt. Idővel lesz új öröm, lesz új lendület. Lesznek tervek, és új vágyak is. Lesz béke és elengedés, de a gyász marad, nem csökken. Az élet nő meg körülötte." (Orvos-Tóth Noémi)

2021. szept. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek hálásan köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 18. 08:57
 9/11 anonim ***** válasza:
A hozzászólásokkal teljesen egyetértek,ezt nm is írom le. Plusz dolog ami nekem segített:családfa kutatás,vakon indultam el, de neten sok információt találtam. Familisearch ön elkezdtem megalkotni a családfàmat és azt éreztem lenyugszok.rengeteget kutattam,egyik nagyszülőmet se ismertem,max pár kép volt róluk.meg apám 19eve ment el.atneztem a régi képeket,különvalogattam őket.latom rajtuk,H mosolygós emberek voltak, Facebookon unokatestvéreket találtam.es jó volt látni,H ők is jól vannak,sok gyerkőc nevelkedik a famíliaba.nekik is készítem a családfat,képeket,jegyzeteket osztomk meg.pl olyan dologra is rájöttem,amiket a szüleim nm mondtak el.mostanra elfogadtam ezt a körforgást. Mi is megyünk egyszer.tobb filmet megnéztem az 1900as évekről /olvastam is/és nagyon büszke vagyok a felmenőimre,ez feltöltött energiával.valahol hallottam,H az,H te most létezel több ember szeretébol keletkezett,és ha erre gondolok jó érzés fog el. Kérdező,nehéz mit mondani,de amíg friss addig fáj. Ha tudsz írni egy naplót,talán segít.sajnos én nm írtam 19eve és sokat felejtettem apámrol.es sírj amennyiszer jólesik.
2021. szept. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
9-es ez is jó tipp, de ezzel azért óvatosan! Nem garancia, hogy az ember mindig jót talál, és talán vannak dolgok, amiről jobb nem tudni. Sajnos nem mindenhol van egységes család, nem mindenhol szeretetből vállaltak gyereket, stb. Szóval tök jó, hogy ez neked segített, csak ez nem működik minden családdal...
2021. szept. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!