Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom van? Többi lent

Mi bajom van? Többi lent

Figyelt kérdés

Igazából már elég régóta így vagyok,de egyre durvább és mostanában kezdtem rájönni hogy valami nem okés

A problémám az,hogy ugye van olyan hangulata az embernek,amikor csak így van,átlagosan érzi magát,vagy unatkozik. Na nálam nincs. Kétféle hangulatom van,és ez váltakozik folyamatosan

Az egyik, amikor nagyon nagyon jól érzem magam,imádom magamat,mindenkit,az egész életemet, amikor nem lát senki folyamatosan ugrálok,mosolygok, fel vagyok pörögve.

A másik viszont az,hogy konkrétan depresszióba esek, nem tudok másra gondolni csak arra hogy mennyire reménytelen az életem,nem szeret senki,meg akarok halni.

Ezeket a hangulat ingadozásokat vagy valami jelentéktelen apróság váltja ki, vagy tényleg minden ok nélkül a semmiből jönnek.

Ezen kívül van egy olyan problémám is,hogy amikor várakoznom kell,vagy főleg ha órán ülök és nem kell semmit csinálni elkezdem valahogy nagyon rosszul érezni magam,ilyen belső nyomás vagy nem tudom. És ilyenkor elkezdem kényszeresen rugdosni a széket,kattogtatni a tollat,nagyon gyorsan lóbálni a lábaimat.

Sajnos vagdosom magam és dohányzom is

A hangulat ingadozásaimból a környezetem nem nagyon szokott érzékelni semmit, inkább csak belül érzem. Mondjuk nem is annyira figyelnek rám. Vagy esetleg annyit hogy amikor a túlzott jó kedvem van,ölelgetem az embereket,mosolygok,beszélgetek.

Igazából mostanában lettek ilyen durvábbak a dolgok,és jöttem rá hogy ez így nem normális,betegnek érzem magam. Már szóltam a szüleimnek hogy szeretnék elmenni pszichológushoz,de bővebben mem szeretném megosztani velük a dolgokat. Vagy azon is gondolkodtam hogy egyszerűen besétálok a kórházba a pszichiátriára és odamegyek az első emberhez hogy segítsen

16/L


2021. nov. 3. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez mindenképp jó, hogy felismerték, segítség kell!!

A vagdosás màr egy nagyon komoly következmény, aminek fel kell tárni az okát sürgősen!

A barátaid ha nem veszik észre, akkor nem is igazi barátok. A szüleidre viszont mindig számíthatsz és a tanáraidra is! Kérj segítséget attól a felnőttől, akiben leginkább megbízol!

2021. nov. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
lehet nikotin függőség
2021. nov. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy nem, mert később kezdtem el cigizni minthogy ezeket észrevettem volna
2021. nov. 3. 18:22
 4/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Az étkezés után eltelt időhöz nem köthető a hangulatingadozás? Mellékvese diszfunkció esetén fordul elő gyakrabban.
2021. nov. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ézsaiás 33:24."Egyetlen lakos sem mondja majd: Beteg vagyok! A népnek amely a földön lakik megbocsáttatott a vétke."

Ez az öröklött hajlam hamarosan meg lesz szüntetve, mert nem tehetünk róla. Viszont értékelnünk kell azt a gondoskodást, melyet a Teremtő az érdekünkben tett.

2021. nov. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Borderline zavarnál gyakori a hangulat szélsőséges változása, falcolás.
2021. nov. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek^^

Az biztos hogy pszichológushoz elmegyek,aztán pszichiáterhez is ha ő is úgy látja hogy komoly a probléma. Mert ezzel így nem tudok tovább élni.

Az étkezéshez annyi köze van,hogy amikor a depis időszakomat élem nem nagyon van étvágyam,amikor meg "fent" vagyok akkor rengeteget tudok enni

2021. nov. 5. 15:16
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem nincsen komolyabb mentális problémád, de mindenképpen oda kell rád figyelni. manapság hajlamosak vagyunk belehajszolni magunkat valamilyen betegségképbe. mindenképpen fordulj szakemberhez, és kerüld azokat a dolgokat, amik kiváltják ezt benned :D a dohányzásról pedig szokj le (én fél éve tettem le, miután volt egy visszatérő depressziós korszakom, és az is segített benne). Nem a nikotin okozza, de károsító pótcselekvés, és hosszú távon a fizikai egészséged is csökkenni fog, nem csak a mentális.
2021. nov. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!