Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy a fiamnak van...

Lehet hogy a fiamnak van valami baja agyilag? Ez milyen betegségre utalhat?

Figyelt kérdés
Van egy 14 éves fiam. Alapból elég okos gyerek 5-ösei vannak. Osztályba 1-2 barátja van. De elég furcsa a viselkedése. Elhúzott nyávogós hangon beszél. Vannak érdekes mozdulatai. Sokan mentális sérültnek tartják. Lehet hogy van vmi baja. Ez milyen betegségre utalhat?

2021. nov. 3. 20:35
1 2
 1/12 anonim válasza:
96%

Fejtsd ki jobban azt a "furcsa viselkedést"

Egyébként ez amit leírtál hogy: elhúzott, nyávogós hangon beszél és furcsa mozdulatai vannak, utalhat autizmusra.

És pontosabban mit értesz a furcsa mozdulatok alatt?

2021. nov. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egy kicsit olyan mint aki le van fagyva
2021. nov. 3. 20:46
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz!
2021. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A nyávogós hangnál homoszexualitásra gondoltam, hogy próbál nőiesen beszélni. A mutálás miatt pl. zavarhatja a saját hangja, nem tetszik neki, de ha darabos a mozgása az valóban agyi eredetű vagy idegrendszeri problémára utal! Születéskor nem volt agyvérzése? Hirtelen alakult ki vagy eddig is ilyen volt?

Mindenképp elvinném orvoshoz. Eddig hogy nem tűnt fel se neked se az iskolában??

2021. nov. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is így beszélt? Logopédushoz, fejlesztő pszichológushoz érdemes lenne elvinni, akkor is, ha nem beteg. A beszédstílus módosítható...
2021. nov. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sztem is elviszem. Kiskora óta ilyen egyébként. Nem volt agyvérzése meg semmi ilyen.
2021. nov. 3. 20:56
 7/12 anonim válasza:
86%

"Sztem is elviszem"

Az írásodból ítélve, annyira félvállról veszed ezt a dolgot.

"Kiskora óta ilyen egyébként" és csak most ébredtél fel hogy valami nincs rendben? Törődsz te egyáltalán azzal a gyerekkel?

2021. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
8.-as igen csak láttam rajta hogy okos amúgy és emiatt nem zavart annyira a furcsa viselkedése
2021. nov. 3. 21:04
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az autista gyerekek totyogós korban random meg szoktak állni kifeszítve majd a semmiből feleszmélnek, hogy léteznek és szaladnak tovább.

A kezüket pedig örömükben rázzák, csapkodják a testük mellett, mint a tinilányok és néha váltott lábbal lépegetnek is mellé.

Gyakori emellett a plüss vagy furcsa tárgy hurcolászás és hozzá ragaszkodás, a kezek test melletti kinyújtása és közben az ujjak robotszerű mozgatása.

Ilyen tünetei voltak/vannak?

2021. nov. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az első kettő nincs. Plüsse az van neki ahoz nem tudom mennyire ragaszkodik. De kényszerei vannak
2021. nov. 3. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!