Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongos gonddal, félősen...

Szorongos gonddal, félősen ellehet menni dolgozni állatkertbe ragadozókhoz?

Figyelt kérdés
Kaptam most egy ajánlatot, csak az a baj, hogy eléggé szétszórt vagyok,lusta, félek lassan már mindentől, így attól is félek, hogy elmenjek akárhová dolgozni, lehet hogy túl sokat gondolkozok, úgy érzem, hogy nem tudok normálisan gondolkozni.

#szorongás #állatkerti munka
2021. nov. 6. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
ne gondolkozz
2021. nov. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki. Nem úgy zajlik ám ez, hogy első nap bezavarnak 5 kiló nyers hússal a tigrishez 😀 Fel fognak keszíteni mindenre, és ha neked bármi miatt nem felel meg a dolog, akkor felmondasz. A próbaidő alatt ezt bármelyik nap indoklás nélkül megteheted.
2021. nov. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha önmagában csak szoronganál, az még nem indok, de hogy szétszórt, lusta vagy, és mindentől félsz az nem álaltkertbe való alkalmazottnak való viselkedés.


Képzeld el, ha egy oroszlánt kell terelgetned, vagy egy tigrist állatorvosi vizsgálatra, hogy az altató lövedéket be tudja adni az állatorvos neki, és ugye a kifutóból a benti részbe kéne terelned.


Bizonyos munkahelyeken a hibázás elnézhető, de vannak olyan munkahelyek ahol nem, és ember életbe is kerülhet, ott nem érvelhetsz azzal miközben a másik kollégádat viszi a mentő, mert rossz irányba terelted vagy ijedtedbe felé rohantál, hogy de mindentől félsz, ott a fáradtságnak sincs helye, és annak a mondatnak se hogy emberek vagyunk tévedhetünk.


Én nem ajánlom neked ezt a munkát inkább.


Oda erőnlét is kell, és zoologiailag is, és etologiailag ismeret is kell, és állategészségügyi ismeret is.



Ha félsz azt a vadállat simán megérzi, ugyanis a szevezeted kémiai anyagokat bocsájt ki, magyarán előbb fogja tudni mint te.


Ide kevés az, hogy szereted az állatokat. Nagy testű ragadozókkal pl. medve, oroszlán, tigris, vagy mérges pókokkal, kígyókkal együtt dolgozni komoly dolog, ez nem a csücsülsz az irodába, és egy betűt elírtál,vagy 3000 karakter helyett csak 50 karaktert írtál, és azt hitted kész vagy de csak a fáradságtól vagy kész, és aztán rájössz, hogy basszus még bőven van mit írnod.


Inkább keress olyat ahol nem veszélyezteted más életét, sem a saját életed, sem az állatok életét, jó létét.

2021. nov. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

* Kiszökött állatról írtam, mert ez is benne van a pakliba ha valaki állatkertben dolgozik, és ilyen opciókkal, az van hogy véletlen nyitva hagyhatja az ajtót.


Javítanám.


Állatorvosi vizsgálatnál kívülről lövi az altatót de akkor is előfordulhat hogy kívülről terelgetni kell, és akkor is ha szűk helyen vagy a sérülés esélye nagyobb egy megbolygatott vad előbb támad védekezésből, ha beszorítva érzi magát.

2021. nov. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es az etetés pl. futatóban úgy zajlik, hogy bedobálják kívülről a húst, én láttam ilyet jászberénybe ez amolyan látvány etetés, de amúgy a tényleges etetés meg szerintem úgy zajlik, hogy van egy benti helyük, míg az állat a kifutóban van, addig kitakarítják, és a kaját és a vizet is beviszik az állatnak.


Ilyen ragadozóhoz ritka hogy bemennek. Talán a kézből nevelt vadállathoz talán, de ott is pl. egy elkényeztetett gorilla okozott már problémát állatorvosnak is és gondozóknak is, és nem egy gorilla hanem kettő mikor már felnőtt volt. :D


Nem írnám most le az egészet, de babusgatták ölbe kölyökkorukba, aztán ugyanezt elvárta felnőtten is mind a kettő, és nem engedte el a babusgató állatorvost, csak ha váltotta a gondozó, és ez így ment egész nap, míg az egyik beáldozta magát, és bevittek neki egy széket, és altatót akartak banánnal együtt adni neki, de a gorilla megakarta osztani a gondozóval, ott kiabálták hogy köpje ki köpje ki.


Aztán elaludt a gorilla éjszaka és így tudott kiosonni.


Szóval ide ezekkel az opciókkal kevés amiket írtál. Komoly tudás kell egy ilyen munkahelyre, és kreativitás is olyan helyzetekre amik mindenkinek jó és az állatnak is jó kreativ megoldást tudsz felmutatni.


Ne gondolkozz ezen, inkább ne vállald el, de ha elvállalod is, akkor tudd, hogy nagy felelősség.

2021. nov. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Más munkára nem keresnek embert?

Egyébként egyértelműen nem annak való, aki félős. Minden nap gyomorgörccsel dolgozni járni beletaszít mégnagyobb szorongásba, depresszióba.

2021. nov. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze! A ragadozók nem annyira finnyásak ilyen téren.
2021. nov. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt, hogy érted, hogy a ragadozók nem annyira finnyásak?
2021. nov. 7. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!