Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szedett gyógyszerekből...

A szedett gyógyszerekből lehet következtetni a betegségemre? Kétféle antipszichotikumot szedek( többek között)

Figyelt kérdés
Olanzapint ( 20 mg) és ripedont( 6mg) szedek és kicsit aggódok, mert a gyógyszerismertetőn az van hogy skizofréniára van meg bipolárisra adják. Nekem borderline személyiségzavarom van és bár rá van írva a skizofrénia is a lapomra, az orvosom azt mondta, az nincs nekem( bár egyszer elszólta magát, mikor küldött egy terápiás intézetbe hogy olyan helyet keres, ahol nemcsak szem.zavarosokat kezelnek, hanem skizofréneket is)

2021. nov. 7. 09:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi az, amit hallucinációnak vél?
2021. nov. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Egy hang beszél hozzám, irányít meg látok olyan alakokat, akiket más nem. Az orvos szerint azért hallucináció mert csak én látom és hallom őket. Én ezt nem osztom. Az elektromos áramot sem látjuk mégis tudjuk, hogy létezik. Nem hallucináljuk a létezését.
2021. nov. 7. 20:08
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem szintén hanghallásom volt éjjel-nappal. Meg voltam róla győződve, hogy egy nő beszél hozzám. Szellemet is láttam, egyetlen alkalommal.

Erre skizofréniát diagnosztizáltak. Mellette borderline zavart. Max adag Seroquelt kaptam. 4 hónap múlva már elhittem, hogy ez betegség, de a hangot továbbra is hallottam. 2 év múlva, ugyanez a gyógyszer mellett ritkulni kezdett a hanghallás, végül már csak ritkán hallottam.

Elvették a gyógyszert. Azóta sincs visszaesés, pedig ez már 9-10 éve volt.

Elvették a skizofrén diagnózist.

Pár éve bipoláris zavar alakult ki.

2021. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Ha jól értelmezem a gyógyszernek két év kelett, hogy megszüntessék a hanghallásokat? A skizofréniából ki lehet gyógyulni?
2021. nov. 7. 20:29
 15/15 anonim ***** válasza:

2 évig orvos sem látott. Utána 4 hónap kezeléssel ahhoz, hogy ezt tünetnek véljem.

2 év nem kell a hatáshoz. Spontán javult.

A skizofrénia sokszor epizodikusan (sub) okoz tüneteket. A betegek 10-15%-ánál egyetlen epizód van. Lehet, hogy én közéjük tartozok. Vagy valami más okozta.

Aki elvette a skizó diagot, az nem azt mondta, hogy meggyógyultam, hanem azt, hogy téves volt a diag.

2021. nov. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!