Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, évek óta küzdök pánikbetegséggel, hol rosszabb, hol jobb. Most az egyik legrosszabb időszakomat élem ezzel kapcsolatban, folyamatosan érzem a szorongást magamban, folyamatosan zsibbad minden végtagom és a mellkasom is hihetetlen módon fáj. Konkrét okot nem tudok mondani, mert fogalmam sincs mi váltotta ki ismét ilyen szinten. Az a gondom lenne, hogy iskolában egyszerűen lehetetlen ezzel együtt élni, nem tudok koncentrálni mert félek az újabb rohamoktól, folyamatosan próbálom magamban tartani, és ez fizikailag annyira nagyon fáj. Szerintetek milyen orvoshoz kellene fordulnom, aki fix segítséget nyújtana? Az előzővel nem sokra mentem. Aki “tapasztalt”, mi az ami segít ilyen helyzetben? Én már kifogytam a módszerekből.

2021. nov. 7. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Pánikbetegségnél gyógyszert kell kombinálni pszichoterápiával. Pszichoterápiát csak klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta végezhet. Gyógyszert pedig pszichiáter szakorvos ír fel.
2021. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akár online is kérdezhetsz - írásban - attól a lelkisegély telefonos vonaltól, amely éjjel-nappal rendelkezésre áll ingyen ilyen kérdésekben. 116-123 amúgy.


De most már 18 év felettieket is vár a Délután Alapítvány - azzal volt a legjobb tapasztalatom évek óta. (Korábban csak 45 év felettieket vártak, telefonba 40 éven felülieket fogadnak és online vagy chat-en 18 évet betöltötteket is.)


Van még a református lelkisegély szolgálat - ugyancsak korlátozott időben, mint a Délután Alapítvány. (Olyan túl sok lelkisegély vonal nem működik, mint az 1980-as, 1990-es években. Legnagyobb szerencsémre engem a szolnoki lelkisegély vonalnál mentettek meg komolyabban annak idején. Nagyon lendületbe jöttem és súlyosabb depressziótól kezdtem fokozatosan megszabadulni 1998. augusztusától 1999. októberéig bezárólag, mialatt őket folyamatosan igénybe tudtam venni.)


De még akár a kerületi családsegítő szolgálatnál is hallhatsz újabb lehetőségekről. De arra nagyon vigyázz, hogy a gyámüggyel NEHOGY KAPCSOLATBA KERÜLJ! Elvennék még a legalapvetőbb jogaidat is!

2021. nov. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!