Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ha anyám nem...

Mit tehetnék ha anyám nem érti meg?

Figyelt kérdés
valami nagyon nincs rendben velem, voltunk neurológusnál ő pszichiáterhez küldött de csak később kell menjek majd valamelyik nap, viszont lehetetlen hogy normálisan végig üljek egy napot is az iskolában. Anyám nem érti meg és ordít, mindennek lehord hogyha meg merem kérdezni itthon maradhatok e. De van ez a zavar az agyamban ami miatt még velük sem tudok normálisan beszélni, nem tudok gondolkodni rendesen, azt hiszem BPD-m van. És képtelen vagyok bemenni az osztályba és végig ülni a napot. Ráadásul most sokat feleltetnek is és aztán a tanárok pont keszarják hogy nem vagy jól. Meg sem merem mondani anyámnak hogy nem tudok bemenni, el nem tudjátok képzelni azt a viselkedést ahogyan reagál ilyenkor. Így is sok az IGAZOLT hiányzásom, mi baj lenne még egy hétből? vagy amíg írnak fel gyógyszert vagy valami.

2021. nov. 9. 04:31
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

Beszélj az iskolaorvossal, aki értesíti anyukádat!

De, azért azt is tudod, hogy igazoltan sem lehet hiányozni akármennyit!

2021. nov. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%

Hagyd abba az önsajnálatot! Tudom,hogy piszok nehéz,de ki kell bírni. Én sem szerettem iskolába járni mert mindig bántottak,de mégis bementem. A bipoláris személyiségzavar teljesen mas mint amire te mondod. Neked barátok kellenek és valami ami lefoglal.

Én kezdetnek elvenném a telefonod vagy 2 hétre,hogy felejtsd el a hülyeségeket. Menj olvass a könyvtárban és tanulj. Ez az egyetlen feladatod.

Majd a pszihiáter(?) Ad valami gyógyszert es zöldsegként biztos boldogabb leszel..

2021. nov. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem akarom elbagatelizálni azt ami neked van. Nincsenek de-k sem.

Viszont azt megakartam osztani veled, hogy énnekem is kifejlődött egy csomó mentális betegségem a korona alatt ami miatt rosszul teljesítek az egyetemen. Amikor dolgozatírás vagy feleltetés van szintén nem merek bemenni és persze ezt a családom vagy a tanáraim nehezen értik meg. Jogosan persze mert csinálni kell, viszont mi van akkor hogyha nem megy?

Az is segíthetne ha beszélnél a tanáraiddal 4szemközt hogy neked most van ez az állapotod. Nem tudod hogy micsoda viszont szorongsz miatta és ha mondjuk szóbeli akkor szívesen lefelelsz belőle viszont egy külön alkalomkor, egyedül szeretnéd nála letenni, ha lehetséges.

2021. nov. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Az a baj hogy anyukád mindenért ordít veled. Fordulj az osztályfőnökhöz, iskolapszichológushoz és mondd el mi van otthon. Akivel állandoan orditanak, az nem tud normálisan teljesíteni, ez természetes.
2021. nov. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

"mi baj lenne még egy hétből?" - kb. 40 igazolatlan óra.

Én megértem, ha beteg vagy, de ennek akkor sem ez az elintézési módja, ezzel a hozzáállással ne várj együttérzést senkitől.

Próbálj iskolaorvoshoz fordulni vagy menj vissza az orvoshoz és próbálj igazolást kérni.

2021. nov. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Régen nem volt az iskolákban pszichológus, nem sajnáltattuk magunkat. Be kellett járni, meg kellett írni a dolgozatot és a feleltetésre is tanulni kellett! Nem választhattuk, hogy milyen nyelvet tanuljunk. Játszottunk! Az volt a szabály, hogy sötétedés előtt otthon kell lenni. Ha nem akkor kaptunk egy pofont. Meg sem fordult a fejünkben olyan, hogy igazolt hiányzás. Az igazolatlan el sem volt képzelhető. Nem csodálkozom anyukádon, sőt sajnálom, hogy ilyen felelőtlen gyereke van.
2021. nov. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Egyetlen tünetet sem írt le a kérdező, csak azt, hogy neurológiáról küldték át a pszichiátriára. Ezek szerint nem mentális beteget játszik, mert szervi bajra gyanakodva ment orvoshoz.


Most arra vár, hogy elteljen az idő amíg az időpontra vár. Anyukád is biztos tehetetlen, és nem tudja mivel segítsen, csak nem nagyon tudja megfelelően kommunikàlni feléd. Lehet ezért kiabál.


Az előző válaszokat meg nem értem. Felpofozták régen a gyereket? Micsoda megoldás! Sok 50-es emberrel van tele ennek ellenére a pszichiátria, meg sok alkoholista is van a korosztályban. Lehet azért mert érzelmek kifejezéséért pofon járt.

Azt megjegyezném, hogy a mostani "rettenetes" generációt ti neveltétek.

2021. nov. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
26%
Igaza van 6-osnak. Még influenzajárvány esetén se szokott hiányozni, csak aki valóban dögrováson volt. Köhögtünk prüszköltünk, keresztül-kasul fertőztük egymást, így a vírus valamennyi mutánsával szemben védetté váltunk. Nem volt (évente új) telefonunk, és azt se nézte le senki, aki kivágott orrú dorkóban jelent meg tornaórán. Nem utolsósorban tanár és szülő egy csapatban játszott, és tiszteletlenség estén bármelyikük leakasztott egy sallert. *-*
2021. nov. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Azta #8 milyen jók is voltak még azok az idők, teljesen leszarta mindenki, hogy éppen 40 fokos lázad van, nem kapsz levegőt vagy éppen levert voltál mentálisan. Sőt igazad van olyan jó hogy ha elmondtad, hogy nem érzed jól magad, abszolút semmi emberiséggel csak ugy felpofoztak. A lényeg hogy te hősiesen az iskolapadban ültél és nezd is meg milyen jó eredménye lett, most bölcs fejjel egy fárasztó munkanap után egy mentalisan beteg tinedzsernek szólsz be névtelenül.
2021. nov. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Lenézték ott másért. Szemüvegesnek lenni, egyenlő volt óvodától kezdődő basz.ogatással.

Milyen szép idők voltak valóban. Rengeteg a sérült ember a generációtokban. Sok alkoholista, depressziós, magas az öngyilkossàg, a családon belüli erőszak. Valami mégsem volt annyira rendben.

Amit itt összehordasz annak pedig köze sincs a kérdéshez. Ha leszólod miért ebben a kategoriában olvasgatsz? Biztos van olyan, hogy "rendszervàltás előtti gyerekverés protokolja"

2021. nov. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!