Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális anyam van? Sztem...

Normális anyam van? Sztem nem! Mit tehetnek ellene?

Figyelt kérdés

Nem enged ki 8 után az utcára pedig majdnem 17 vagyok

Mindig csak a tanulás folyton basztat

Szórakozni se enged sehova

Pedig a kis 14-15 évesek ott razzak magukat a szórakozó helyeken

Tesóm nincs, egyedül vagyok lany

Apám nincs

Mit tehetnek ellene?

Csak az hoyg megvarom a 18at jobbat nem tudok



2020. aug. 28. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Menj bulizni. Nem olyan nagy szám, ha kertes házban laktok ki tudsz szökni az ablakon is akár. Én tuti azt csinálnám, ha nem engednének el.
2020. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Alugyál valamelyik barátnődnél. Ha oda se enged akkor az már tényleg gáz. Aztán este ki tudtok menni. De ha bementek valahova a piádra folyamatosan figyelj, nehogy valamit belekeverjenek!!!
2020. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Akkor sem fog semmi változni, ha betöltöd a 18-at, mert ha nem a játékszabályok szerint játszol, úgy utcára rak, mint a huzat.

Attól még, hogy 14-15 évesek a buliban rázzák (és még teherbe is ß@szattják magukat), az az ő dolguk, illetve az ő szüleiké.

2020. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Beszéltél már vele erről?
2020. aug. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Suli idobe nem enged hoyg barátnőmnrl aludjak mert tanulás van🙄

Egyszer engedett el de akkor is napokig könyörgtem erte

2020. aug. 28. 21:09
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Velem is ez van 16f
2020. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Este nyolcat azért ki lehetne tolni egy kicsit. Nyilván félt azért csinálja. De azt tudni kell ha később is így áll hozzád az nem jó. Főleg ha Te is behódolsz neki. Rámehet egy ilyen családi háttérrel a jövőd is. Képzeld mit szólna a barátod ha este 10-re háza kell vinnie pedig már 20éves vagy?
2020. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy elég szar felfogás, hogy bezzeg a 14 évesek rázzák magukat. Te ha visszagondolsz a gyerekkorodra, ez lett volna minden álmod, hogy 14 évesen egy szórakozóhelyen igyál, és dohányozz, és krva legyél? Nem ér rá még egy kicsit? Talán nem azért gyerek a gyerek, hogy még fejlődjön, tanuljon?

A te helyzetedhez, pedig annyit, hogy valamilyen szinten anyukádat megértem, gondolj bele az ő helyzetébe, egyedül te vagy neki. Nyílván túlságosan félt, mivel nem szeretné hogy bajod essen. Azt tudom javasolni, hogy ülj le vele beszélgetni, ha szeretnél elmenni valahova mondd el neki, kivel mész, hova, add meg a telószámát, stb. Biztos vagyok benne, hogy ez esetben nehezen, de elengedne. 17 éves vagy, már szinte felnőtt, túlaggódja, de felelősségel tartozik érted, meglehet érteni.

2020. aug. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Próbáltál már vele higgadtan beszélni? Az nem érv, hogy egy 14 éves bulizik valahol, mert a szüleit nem érdekli a sorsa. Ha a tanulmányi eredményeid rendben vannak, és kiveszed a részed a házi munkából, akkor érvelj azzal, hogy a felelősség és kötelezettség rád eső részét mindig teljesíted, így szeretnéd ha lehetnének ezzel egyenlő mértékű kiváltságaid is, pl néha bulizni valahol, amiről tud.


És megértem, hogy félt, tudom, hogy kamaszként nem tűnik úgy, de csak jót akar neked, maximum nem tudja jól elmondani.

2020. aug. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bárcsak ez lenne a legnagyobb problémám anyámmal.
2020. aug. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!