Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan meg akarok felelni...

Állandóan meg akarok felelni a másiknak, emiatt szorongok, mit tudnék csinálni, hogy ne érezzem ezt?

Figyelt kérdés
Interneten ismerkedek, egy sraccal több mint fél éve beszélünk, de nem mertem eddig vele találkozni, eleinte fel vállrol vettem, hogy beszélünk, akkor annyira önmagamat tudtam adni, de mióta kicsit elkezdtem többet gondolni a dolgokba, már nem tudok olyan lazan, önmagamat adva válaszolni neki. Nem is nagyon van kedvem neki így írni, meg ugyerzem mindig valami negatív véleménye van arról, ha én írok neki. Görcsösen írok vissza neki mar, és nem olyan lazan mint régen. Annyira gyulolom ezt az érzést. Meg úgy érzem hogy teljesen beszippant ez az internetes ismerkedés, de közben meg a stressztől és szorongást ol képtelen lennék arra, hogy találkozzak bárkivel is, kivéve ha nem számítok rá. Akart már találkozni, de nem erőlteti, majd ha készen leszek rá találkozunk úgy van vele. De félek sosem leszek rá készen, és talán nem is ő a megfelelő számomra. Egy biztos, jól eltudunk/tudtunk beszélgetni, ameg még önmagamat tudtam adni. Most már annyira nem megy
2021. nov. 9. 08:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez a "A másik biztos azt gondolja rólam..." hozzáállás rám is nagyon jellemző volt (és még kicsit most is). Egy pszichológiai előadáson hallottam egy történetet, ami gyakran eszembe jut. Párok voltak jelen egy terápián és meg kellett mondaniuk, mit reagálna egyes szituációkban a párjuk. A másik fél többnyire azt felelte erre, hogy biztosan nem azt mondaná/gondolná, amit a párja tippelt. Szóval ha évek óta együtt élő párok sem tudják mindig kitalálni, a másik mire gondol, akkor én hogy tudnám megmondani, hogy kvázi vadidegenek mit gondolnak?

Azóta amikor észreveszem, hogy már megint próbálok gondolatolvasni és rástresszelek, akkor ez eszembe jut és összeszedem magam, hogy a fenébe is, ez vagyok én, nem tudhatom, mit gondol rólam, de ha hosszú távon szeretne jóban lenni vele, akkor előbb-utóbb el kell fogadnia engem így ahogy vagyok. Ha ez nincs így, akkor nincs rá szükségem. Olyan emberért meg, aki nem fogadná el a valódi énem, miért akarnék álarcot magamra erőltetni?

2021. nov. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!