Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikbetegségnek minősül?

Ez pánikbetegségnek minősül?

Figyelt kérdés
Problémám többrétű dolog. Az egyik a "nagydolog" része. Pár évvel ezelőtt éppen egy bevásárlóközpontban tartózkodtam délután, amikor szó szerint a semmiből olyan hasmenés jött rám (máig nem tudom, hogy miért), hogy alig értem el a wc-re. Soha előtte semmi problémám nem volt wc-zéssel de azóta is olyan mélyen él bennem az a dolog, hogy nagyon tartok attól, hogy bármikor megismétlődhet pedig azóta se fordult ez elő. Ezért van egyfajta stressz rajtam ha valahova menni kell. Hiába érzem úgy, hogy tökéletes minden az emésztésemmel kapcsolatban, hiába voltam aznap már wc-n, ahogy eltelik egy kis idő, hogy elindultam valahova nekiáll a pocakom korogni, morogni és olyan diszkomfort érzésem lesz. Lever a víz és pánikolok, nehogy megint a hasmenés jelentkezzen, mert akkor hova futok ráadásul babakocsival. A másik dolog pedig az, hogy van egy gyermekem. Jelenleg itthon vagyok vele. A férjem sokat van úton. Terhesség alatt többször rosszul lettem, amikor egyedül voltam itthon. Fel kellett hívnom, hogy jöjjön haza. Levert a víz, elöntött egy forró érzés, izzadtam és nagyon vert a szívem. Tudom, hogy a hormonok okozhatták plusz kiderült, hogy a vérnyomásommal is gondok vannak és vérszegény is voltam de azóta az is az eszemben van, hogy mi van akkor ha megint rosszul leszek, elejtem a gyereket vagy bármi bajt okozok neki. Sose voltam beteges, sose okozott nehézséget az egyedüllét de mióta ez a 2 dolog történt velem kicsit paranoiás lettem. Voltam igazoltan covidos is. Sokszor érzek a torkomban szorító érzést is, a hallásom is romlott, a vérnyomásom az olyan alacsony, hogy alig van 100/60 fölött. Szedek multivitamint, vasat a vérszegénysegre, az ekg tökéletes értéket mutatott, eszek sok zöldséget, gyümölcsöt. Sok folyadékot iszom de mégsem érzem magam teljesen egészségesnek. Ha tudom, hogy a férjemnek el kell utaznia másik városba, akkor alig várom, hogy hazaérjen, mert akkor minden rossz érzésem és félelmem elmúlik. Ez pánikbetegség lehet már?

2021. nov. 9. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Ez biztosan lelki probléma. Hogy pánikbetegség-e azt szakembernek kell eldöntenie. Jó lenne, ha klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához fordulnál.
2021. nov. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez simán lehet pánikbetegség. De ahogy az első is mondta ezt orvosnak kell eldönteni. Nekem a tériszonyban teljesedett ki a pánikbetegségem. Még a második emeleten is rettegtem és a lépcsőkről ne is beszéljünk. Az emésztési gondok azok már jelezhetik azt hogy lelkileg nem vagy jól. Nekem amikor jött a pánikroham olyankor akkor is rám jött a nagy wc ha egyébként épp elötte mentem el.
2021. nov. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!