Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek érdemes elmenni a...

Szerintetek érdemes elmenni a Thalassa-házba? Olyan véleményére lennék kíváncsi, aki már járt ott.

Figyelt kérdés

Az van, hogy borderline-os vagyok. Tündérhegyen jártam, az akkor sokat segített, de azóta úgy érzem, ugyanott vagyok, mint amikor bekerültem. A racionális gondolkodás, a problémamegoldás helyett minden energiám az érzelmekre megy el, nem tudok magammal mit kezdeni, nagyon erős szorongásaim vannak. Nem bírok megnyugodni, mert nem halad semerre az életem. Úgy érzem, el vagyok rontva, és ráadásul még én is tehetek róla.


Eléggé parázok attól, hogy fél évre bevonuljak egy ilyen helyre, de lassan nem nagyon látok más utat. (Tündérhegyre nem akarok visszamenni megint.) Volt bent valaki mostanában? Mesélne róla? Csak régebbi beszámolókat találtam, de nagyon érdekelne.


2021. nov. 9. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp érdemes megpróbálnod. Elsőre tényleg ijesztőnek hangzik a fél év, de egyrészt senki nem fog "kötelezni" hogy ha bementél akkor márpedig a 6 hónapot végig kell csinálnod, másrészt szerintem nagyon sokat segít. Nekem a heti 1 alkalom egyéni terápiája évek alatt sem mindig hozott olyan változást/felismerést mint a Thalassa, szóval ha így vesszük teljesen megérte azt az időt. Szerencsére nekem a suli mellett ez belefért, nem a munkámat kellett otthagynom, nyilván akkor nehezebben hoztam volna meg a döntést. Ha van konkrét kérdésed arra szívesen válaszolok. Az órarendet pl megtalálod a honlapon is, ott nagyjából látod hogy milyen programok-csoportok vannak.
2022. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hali! Köszi, hogy írtál. Az első konkrét kérdésem: hogy fért bele neked suli mellett? Engem felvettek volna bejárósra (végül nem mentem, de még jelentkezhetek, gondolom), de az olyan, hogy du. ötig akkor ott vagyok. Emellett hogy fér bele suli?
2022. febr. 19. 19:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, magántanuló lettem. Úgy értem, hogy belefér, hogy iskolát tudok halasztani/ magántanulóként csinálni, de ha a munkahelyemet kell otthagyni és nem tudom magamat fenntartani az sokkal nehezebb. (sokan ezért hagyták abba idő előtt a terápiát)
2022. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!