Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit irjak az elso levelemben...

Mit irjak az elso levelemben egy magan terapeutanak? Kulfoldrol szeretnek haza jonni es el szeretnek menni pszichoterapiara.

Figyelt kérdés

Tudom a kolcsegeket es hogy nem fog egy alkalom csodat tenni.

Inkabb az erdekelne hogy hogyan fogalmazzam meg a kovetkzo problemakat (milyen betegsegre utalnak ezek az erzesek):

1. Szorongok, sokszor ugy erzem sok ember kozott magam mintha mindenki engem figyelne, ha hallok egy nevetest a tomegbol ugy erzem hogy rajtam nevetnek (de nem felek pl. egy nagy tomegen atsetalni).


2. Egy uj munkahely megszokasa nagyon nehezen megy. Ugy erzem hogy mindenki engem figyel, hogy nem vagyok kepes felfogni egy feladatot pl. hogyan kell osszeszerelni valamit az utan hogy megmutattak (es az idegesseg miatt tenyleg nem mennek sokszor az egyszeru dolgok sem.)


3. Nem merek uj szinteket lepni a mar meglevo munkahelyemen pl. meg ideiglenesen se merem bevallalni a csoportvezetoi poziciot, hiaba dolgozok az adott helyen mar evek ota es hiaba vagyok a legrutinosabb a munkasok kozul (gyakran cserelodnek a munkasok nalunk mert kulfoldon dolgozok es kemeny fizikailag) .


4. Nem merek valtani sem mert ugy erzem hogy mashol nem allnam meg a helyem es nem akarom elorol kezdeni a beilleszkedest mert az egy remalom szamomra.



2021. nov. 10. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Kopizd be neki amit ide írtál. Most komolyan mással akarod megíratni a te analitikusodhoz a saját leveledet?
2021. nov. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Ennyire részletesen nem kell levelet írni, az első beszélgetés általában rövidebb, mint egy ülés, afféle bemutatkozás egymásnak, miért mentél, ő miben tud segíteni. Csak annyit írj, hogy szorongás miatt kérnél segítséget, ha tud fogadni akkor a többit szóban.
2021. nov. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Kopizd be neki amit ide írtál. Most komolyan mással akarod megíratni a te analitikusodhoz a saját leveledet?"


Nem akarok senkivel semmit megiratni csak megkerdeztem hogy ezek a tunetek milyen betegsegre/betegsegekre utalnak es hogy fogalmazzam bele a levelembe.

2021. nov. 10. 14:44
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Azt majd a szakember megmondja, hogy a tünetek milyen betegségekre utalnak, erre ne itt várj választ...

Miért akarod ezeket beleírni a levélbe? Ezt az első terápiás alkalmon kell mondani, a terapeuta keresésnél ezeket nem szokás részletezni (nem is érdekli).

A levélben csak érdeklődsz, hogy vállal-e jelenleg új klienseket, és leírod hogy szorongásos panaszokkal fordulnál hozzá.

2021. nov. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"A levélben csak érdeklődsz, hogy vállal-e jelenleg új klienseket, és leírod hogy szorongásos panaszokkal fordulnál hozzá"


Ez erdekelt.

Bar megjegyeznem hogy lehet korabban mas is erzett hasonlokat es arra szamitottam hogy akit diagnoztizaltak hasonlo tunetekkel az el tudna mondani hogy neki mit mondott a szakember.

2021. nov. 10. 15:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5# Rengeteg féle szorongásos zavar van, és szinte mindenkinél más váltotta ki. Az esetek többségében gyerekkori traumák a kiváltó okai, de persze vannak kivételek is bőven. Nincs két egyforma pszichoterápia. Az egyén személyiségétől és problémáitól függ, hogy milyen módszerek lesznek neki megfelelőek.

A szakember majd diagnosztizál és kezel. A pszichológia pont az a terület, ahol felesleges a problémákat/tüneteket másokéhoz hasonlítani. (4#)

2021. nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező nem magadat kell diagnosztiázlni levélben hanem megírni neki hogy miért keresed a többit majd ő mondja. Ne parázd túl csak írj neki. :)
2021. nov. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azt írd bele, hogy szorongás, munkahelyi problémák miatt kérsz segítséget. Így már nagyjából ő is képben lesz, de részletesebben nem kell írni róla.
2021. nov. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!