Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért zárt be a bolondok háza?

Miért zárt be a bolondok háza?

Figyelt kérdés
Sokszor hallani sértegetéseknél, hogy kár, hogy bezárt a bolondok háza stb. Én fiatal voltam akkor még nagyon így nem is tudtam, hogy megtörtént. Na mindegy biztos ti is szoktátok emlegetve hallani. Viszont a minap láttam egy fb csoportban képeket róla, és az egyik falon graffitivel ki van írva, hogy "nem voltunk bolondok, mégis bezártatok". Több ismerősömtől is hallottam olyat, hogy pszichiátriára jártak dokihoz különböző lelki problémák miatt, és gyógyszerezték őket, volt, hogy bent tartották őket és ez ment 5 6 even keresztül egyik ismerősömnek. Talán mégtöbb, nem tudom mielőtt megismertem, akkor mennyi ideje ment már ez neki. Aztán végül elege lett, hogy állandóan depressziós meg ugyanúgy megvannak a problémái amik igazából az évek alatt csak erősödtek, úgyhogy nem járt többet a gyógyszereket abbahagyta, és rendkívüli javulás volt az állapotán hangluatban meg mindenben, és azóta is nagyon jól van és boldog, aztán valahogy végül kiderült, hogy direkt tömték gyógyszerekkel és direkt tartottká bent amikor bent volt, meg járatták évekig pedig nincsen baja már rég. Hasonló történt a kérdésben említett hellyel is, hogy ilyenek voltak rendszeresen ezért megszűntették és bezárták? Vagy más oka van? Emellett a fent leírt történet mennyire gyakori? Én a pszihológiád és pszichiátriát mindig is egy kuruzslásnak tartottam, és fogalmuk sincs, hogy mit kéne csinálniuk, csak felírnak random egy lórugásnyi nyugtatót miután megkérdezték hogy vagyok, amit én is meg tudok kérdezni bárkitől... Ez pl az én esetem volt, amikor nekem volt egy depressziós időszakom, szülők küldtek ilyen sarlatánhoz, aztán akkora adag gyógyszert kaptam egy fél órás beszélgetés után, hogy két napig szedtem, és annyira be voltam állva, hogy a templomban elkezdtem hallucinálni, és nem bírtam menni, ketten kellettek, hogy hazavigyenek. Másikhoz elvittek, az meg 2 beszélgetés után kb azt mondta anyának, hogy legközelebb ha jön apa, hívja ki a rendőröket. Lényegtelen a kontextus meg a sztori, teljesen abszurd és eszement gondolat volt az egész.
2020. aug. 10. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdésedre nem tudok választ mondani.


Szeretném figyelmedbe ajánlani a következő filmet:

A Stonehearst Elmegyógyintézet


Persze csak ha ráérsz és van kedved.

2020. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 vantel ***** válasza:

Miért zárt be? Szükség volt az ingatlanra.

Sokszor használt a betegnek amikor otthoni környezetéből kimzdították és gyugtatták.

Ettől nem gyógyul meg.

2020. aug. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szerintem még ma megnézem
2020. aug. 10. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!