Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan működik a pszichoterápi...

Hogyan működik a pszichoterápia? Valószínűleg szükségem lenne rá, de nem tudom, merre induljak el.

Figyelt kérdés
Úgy sejtem, hogy az életemben rendszeresen visszatérő egyik nehézséget egy pszichológus segítségével tudnám a leginkább "megoldani". Milyen lehetőségeim vannak? Hogyan kell belekezdeni egy pszichoterápiába? És a különböző változatok közül hogyan érdemes választani?

2021. nov. 16. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiválasztasz neten egy szimpatikusnak tűnő pszichologust és kérsz hozzá időpontot.
2021. nov. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogyan tudnék választani a különféle elérhető módszerek közül?
2021. nov. 16. 11:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Szerintem első körben tényleg egy pszichológust keress, aki szimpi és ő majd eldönti, hogy mi lenne a leghatékonyabb. Nalam így volt.
2021. nov. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén en kep alapjan valasztottam ki az emberem, szerencsere jok a megerzeseim es ugy tunik, sikerult jol valasszak. :) ha nem megy, valthatsz, megmondhatod neki.
2021. nov. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
1#-nek igaza van. Első körben keresel egy szimpatikus klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát. Neked nem kell semmilyen terápiás irányzatot "kiválasztani", hiszen nem értesz hozzá. A szakember a tüneteid és a személyiséged alapján majd kiválasztja a neked megfelelő módszert. A terápia a kölcsönös szimpátiára és bizalomra épül, ezért ha pár alkalom után nem tartod szimpatikusnak a szakembert és nem érzed azt, hogy vele együtt tudnál dolgozni, akkor váltani kell. (A bizalom kialakulásához az emberek nagy részénél több időre van szükség.)
2021. nov. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan, ne te valassz iranyt, a szakember majd eldonti helyetted.
2021. nov. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is terapeuta keresésben vagyok. Tavasszal voltam egy hölgynél online, ő számomra túlzottan szabados volt, és akkor a családom is rátelepedett a terápiára, ők próbálták meghatározni, hogy merre tartson a terápia. És a rövid terápiánk megfeneklett, javasolta a hosszú terápiát, de úgy éreztem, hogy ezek után hozzá nem szeretnék terápiára járni. Ő analitikus, illetve pszichodinamikus terapeuta.


Most voltam egy férfinél voltam egy online alkalmon a héten. Ő is analitikus, pszichodinamikus, bár elvileg használ kognitív módszereket is. Nekem ő túl rideg, hideg volt így első alakalommal. Még egyszer, vagy kétszer szerintem elmegyek hozzá, de lehet, hogy ő se lesz befutó.


Amit én is érzek, hogy fontos, hogy szimpatikus legyen számomra valaki, és szívesen járjak őhozzá. Vidékiként inkább az online játszana, bár helyben is próbáltam keresni. De lehet, hogy a Pestre költözés lenne az egyik megoldási lehetősége az életemnek, így nem akarnék itt lehorgonyozni valakinél.


Ami a módszert illeti. Egy terapeuta kitanulhat több módszert, és ebből választ a kliens problémájához megfelelőt.


Viszont, ami a kliensre hárul, hogy pl. a pszichológus azt írja magáról egy honlapon, hogy ő analitikus, és mellette használ kognitív terápiás módszereket is, egy másik azt írja, hogy KIP, ego-state, és NLP módszerekkel dolgozó hipnoterapeuta, akkor én kliensként hogy döntsem el, hogy melyiket próbáljam ki?


Ebben nekem is, és a kérdezőnek is segítségre lenne szerintem szüksége.

2021. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

A kerdezo es az utolso valaszolora reagalva a tortenetem:

Eloszor egy trauma feldolgozasa miatt mentem pszichologushoz. Ot ajanlottak nekem, es fogalmam sem volt arrol, hogy mi tortenik majd nala, es arrol sem, hogy milyen modszereket hasznal.

Kesobb onismeret miatt maradtam nala. O azt mondta nekem, hogy kiprobalunk egy modszert, es meglatjuk, hogyan mukodik. Ha nem boldogulok vele, akkor majd masfele megyunk. Az elso ilyen alkalom utan azt mondta, hogy jo lesz, tudunk ezzel dolgozni (en is ugy gondoltam).

Tehat nalam is elsodleges a szimpatia volt: sokat segitett a traumaban, empatikus volt, mikozben kedvesen tukrot tartott nekem. Es nem felt feltenni intim kerdeseket, zavar nelkul tette fel ezeket. Az onismeret soran mindez folytatodott a modszerevel. Ereztem, hogy hozzam es ram igazitja azt. Amikor felmerult, hogy menjek hozza onismeret miatt, nem is erdekelt, hogy mivel dolgozik (igazabol nem is tudtam, hogy erdekelnie kellene), egyszeruen csak szimpatikus volt, ahogy korabban hozzam allt.

Szerintem a szimpatia alapjan erdemes nezelodni, a modszeret meg hozzad igazitja. :)

Sikeres keresgelest!

2021. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!