Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van akinél nem hat a pszichote...

Van akinél nem hat a pszichoterápia?

Figyelt kérdés
Jártam pszichologushoz mert nagyon szorongtam viszont nem tudott rajtam segyteni és pszichiáterhez szeretett volna küldeni de oda nem akartam menni. Elkezdtem régen néhány gondolaton törni a fejem, próbáltam visszafejteni miért törtek a fejembe a gondolatok, hátha a multamban volt valami de úgy érzem azzal hogy magamnak visszafejtettem a multamat csak még több szorongást hoztam létre. Menjek el egy másik pszichologushoz vagy egy klinikai szakpszichologust keressek fel? milyen terápiára menjek? ezek a sima beszélgetések nem segítettek nekem

2021. nov. 14. 20:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
En jartam mindkettohoz de sz@rt sem ert egyik se. Amikor sulyos depressziom volt akkor az antidepi segitett, de en hatekony terapiat meg nem lattam kozelrol.
2021. nov. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 vantel ***** válasza:
35%

Ennyi infó alapján ellenálltál a terapeutának, ezért akart küldeni pszichiáterhez, mert az gyógyszert ois felír.

Vagy gyógyszeren élnél vagy a gyógyszert mankóként használva lassan elkezdenél szembenézni önmagaddal és problémáiddal.

2021. nov. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
honnan gondolod hogy ellenáltam? én is szerettem volna jobban lenni
2021. nov. 14. 20:55
 4/21 vantel ***** válasza:
27%

Onnan,hogy azt írtad,szorongtam,de nem tudott segíteni.

Ha pszichoanalítikusan orientált pszicghoterápiára jártál akkor 99% hogy így történt.

Persze ezt te sose fogod belátni,mert ott az ellenállás!

2021. nov. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
egyszerű pszichologusnál voltam, nem tudom milyen a pszichoanalitikusan orientált
2021. nov. 14. 20:59
 6/21 anonim ***** válasza:
34%
Az ellenállás egy régi trükk arra, hogy ha az elavult, pszichoanalitikus terápiától nem javul a páciens, akkor rá lehessen kenni a felelősséget. :)
2021. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%
A pszichologia egy jol meno uzletag. Segitseget nem ad.
2021. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 vantel ***** válasza:
34%

Ha komolyan akarsz gyógyulni akkor ez irányban kellene keresgélmi.

Esetleg olyan csoportterápia amit szintén analítikusok vezetnek.

A többi inkább segítő terápiák,de ezek a problémák mélyére hatolnak .

Ezek a terápiák egyáltalán nem kellemesek, hiszen amik okozzák a problémákat azok sem kellemes dolgokból keletkeznek. Két év kitartó munka heti legalább két alkalommal és életed megváltozik,jobbra fordul.

Csak ha te is akarod!

2021. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

Tisztázzunk valamit. Te nem jártál pszichoterápiára. Pszichoterápiát csak klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta végezhet.

A problémádat átérzem, én is részben ezért kezdtem el pszichoterápiára járni... Én tudom, hogy a múltamhoz kapcsolódik szinte az összes problémám, de ha magam próbálnám ezt visszafejteni és feldolgozni, azzal elég nagy károkat okoznék.

Mindenképp ajánlom, hogy keress fel egy klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát. A szorongás jól kezelhető pszichoterápiával, a beszélgetés egy "sima" pszichológussal szerintem nem sokat ér. Én majdnem egy évig jártam egyhez, ami ablakon kidobott pénz volt. Mint kiderült nem is kezelhetett volna ilyen szintű szorongást... Fél éve találtam egy klinikai szakpszichológust, akivel minden szempontból megvan az összhang és nagyon tapaszalt. Nála már érzem a pszichoterápia hatását, úgyhogy örülök neki, hogy rá találtam.

2021. nov. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Az lemaradt, hogy én mellette depressziós vagyok és szedek gyógyszert is. Nekem a gyógyszer önmagában nem volt elég, de nélküle sem boldogulnék.

Itt a gyakorin általában a két végletet olvashatod. Aki minden pszichológusra egy pénz lehúzó kóklerként tekint, és aki isteníti őket, közben pedig mereven elzárkózik a gyógyszerektől.

Találkoztam olyan pszichológusokkal, akiket legszívesebben eltiltanék a szakmától, részben a hozzá nem értés, részben pedig a pénz lehúzás miatt. Nekem az utolsóval aki klinikai szakpszichológus, csak jó tapasztalataim vannak (meg is lepődtem rendesen). Olyan mélységekből húzott ki, ahonnan segítség nélkül biztosan nem jutottam volna ki. Úgyhogy vannak remek terapeuták, csak meg kell őket találni.

A gyógyszer pedig nem ördögtől való, ha egy lelkiismeretes és hozzáértő pszichiáterhez jársz. (9#)

2021. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!