Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » DBT terápia indulhat úgy,...

DBT terápia indulhat úgy, hogy hónapokig csak egyénire járok, és majd később indul a csoport is, vagy mindenképpen egyszerre kell indulniuk?

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Lehet.
2021. nov. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy a dbt terápia megkezdésére legyen pszichoterapeutád akihez jársz. hova fogsz menni? napkör vagy vikote?
2021. nov. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Napkör. Azt mondták, hogy kb tavaszal tudnék sorra kerülni, viszont a teraputához már jövőhétre kaptam időpontot, és ezt nem értettem, hogy ez hogy lehetséges.
2021. nov. 16. 19:56
 4/10 anonim ***** válasza:

hát. nem tudom melyik a nagyobb csoda.:D hogy már tavaszra kaptál időpontot vagy az, hogy ilyen gyorsan találtál terapeutát. kihez fogsz járni?


Azért lehetséges, mert a terapeuta azért kell, hogy segítse az élményfeldolgozásod, egyéb felmerülő kérdésed..és haladjon az egyéni. A csoportterápia és az egyéni más más képességeidet célozza meg.

Legjobbakat neked.:) A dbt sokat segít bordereseknek.

2021. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Még nem biztos a tavasz se, úgy fogalmaztak az első interjún, hogy annál hamarabb nem valószínű, hogy sorra kerülnék.

Egyénire Begazy Borbálához fogok járni.

Akkor jó, mindenesetre örülök, hogy legalább félig elkezdődik már hamarabb.

Köszönöm. :) Neked van tapasztalatod a Napkörrel vagy a DBT-vel?

2021. nov. 16. 20:18
 6/10 anonim ***** válasza:

igen, szerencsés vagy, mert sokan vergődnek a rendszerben és nem ajánlja nekik senki a dbt terápiát.


Nincs. Csak van egy ismerösöm aki járni fog majd kövi hónaptól. Viszont a tanulmányok nagyon pozitivak a border kezelésével kapcsolatban. + redditen is sok poszt van róla. A napkör alapitványnál vannak az egyik legképzettebb terapok. nagy nevek vannak ott.

2021. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hogy vagy azóta? bevált a szakember?
2022. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A csoport még mindig nem indult el, viszont egyéniben elkezdtük már a DBT alapjait is. Egyelőre még nem vagyok jobban, ahhoz több idő fog kelleni, de bízok benne, hogy egyszer majd az is eljön. Mindenesetre jól érzem magam minden alkalommal, és kezd rávezetni olyan dolgokra, amik által jobban megértem önmagamat. Csináltunk több tesztet is, azok által is kicsit jobban beleláttam a tudatalattimba. Szóval változás még nincs, viszont úgy érzem, hogy lesz.
2022. febr. 19. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, minden jót kívánok neked
2022. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2022. febr. 20. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!