Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Selejtes vagyok, nem vagyok...

Selejtes vagyok, nem vagyok életrevaló és ezt nem tudom feldolgozni a COVID alatt. Van még így vele valaki?

Figyelt kérdés

Most a legjobban egy beszélgetés esne jól erről.


A testem, szervezetem nagyon selejtes darab. Eleve olyan állapotban van, mintha 40 évvel idősebb lennék. Krónikus betegséggel is tele vagyok (ezek folyamatosan tüneteket adnak, 1 percig se vagyok jól), gyenge izomerő, nulla állóképesség, havonta kapok el fertőzéseket. Orvosról orvosra járok. Ha edzek, akkor brutál lassan fejlődök, ha barátokkal közösen sportolunk, akkor még azok is jobban bírják, akik soha semmit nem sportolnak.

Mások nem esznek se zöldséget, se gyümölcsöt, sokan nem sportolnak és mégis makk egészségesek. Én odafigyelek ezekre, de hiába.


Ezzel élek évtizedek óta, meglennék vele, vannak az életemben más területek, amik jobban érdekelnek.

Csakhogy.


A COVID miatt nehéz nem erre gondolni.


Eleve olyan esélyekkel indulok a fertőzés ellen, mint egy 80 éves.

Be vagyok oltva, de az első kettő kínai volt, SEMMIT SEM használtak. Persze oltási reakcióm az mRNS után se volt, míg a környezetemben mindenki álmos volt tőle, belázasodott és ilyesmik.


Az interneten meg folyamatosan ömlik rám, hogy nem kellene oltás, nem kellene semmiféle intézkedés és aki gyenge, az haljon meg, így is túl vagyunk népesedve és vissza kellene állítani a természetes szelekciót.


Egyre többször hallom, hogy elrontottak valamit ezekben az oltásokban és alig védenek. De akkor mit tegyen az ember? Nincs teljes HO a munkahelyemen és nemsokára olyan helyre kell mennem, ahol sokan leszünk maszk nélkül.


Rettegek a COVID-tól és annyira kivagyok az egyéb betegségeim miatt, hogy az hátráltatja a kivizsgálási folyamatot is.


2021. nov. 18. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Én már feldolgoztam
2021. nov. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Jogod van maszkot hordani ott is, ahol nem kötelező. Tudod, régen ritkán lehetett maszkos embert látni. De akkor is volt, aki viselte. Pl a transzplantáció után átesettek és még jó pár betegséggel élők.

Nem kell szégyellni az állapotodat. ha megkérdezik miért a maszk, megmondod, gyenge az egészséged.

2021. nov. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hát igyekszem hordani a maszkot, ahol csak lehet.


Viszont egyfelől az se 100%-os védelem.


Másfelől lelkileg is bosszant az egész.

2021. nov. 18. 20:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lelkileg az lenne a legjobb ha nem foglalkoznál mindig ezzel :)
2021. nov. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most nehéz.

A COVID miatt is, a kivizsgálások miatt is illetve ilyen értelemben az egészséges életmód is kontraproduktív, mert az ember eszébe jutattja. Plusz sohasem vagyok jól.

2021. nov. 18. 20:43
 6/8 A kérdező kommentje:

Azon túl, hogy nagyon félek a COVID-tól, félek a jövőtől is egészségügyi szempontból.


Konkrétan 'öreg' a testem már most és rák-rizikófaktorokkal is tele vagyok.

Akkor most 40 éves koromig rákos leszek (eleve egyre gyakoribb) vagy meghalok az influenzában?

2021. nov. 18. 21:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudsz mást tenni, mint megteszed, amit meg tudsz, és éled az életed. Én 3 Mrns oltást kaptam, egyiktől sem volt a karfájdalmon kívül reakcióm, de a 80 év feletti nagyszüleimnek sem. Megtetted covid ügyben, amit megtettél, felvettél egy jól működő harmadik oltást, többi problémádat vizsgáltasd ki.


A mentális egészségedre is ér tudatosan vigyázni, ha érzed, hogy szorongsz a hírportál olvasástól vagy akár a GYIK-en fölényeskedő immunmacsóktól, akkor ne olvasd. Csapj fel egy regényt, vagy kezdj el egy sorozatot, ami kikapcsol.


Próbálj olyan sportot találni amit élvezel, nem feltétlenül kell sem másokkal együtt edzeni, sem másokhoz mérni a teljesítményedet - ha élvezed, sokkal nagyobb valószínűséggel mész majd el máskor is.

2021. nov. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hát most sajnos lelkileg nem egyszerűek a kivizsgálások. Valamilyen szinten a rák veszélye is fennáll, komolyabb gyógyszerek szedésének esélye meg lényegében 100% (Medrol pl.).


A COVID kapcsán egyre inkább hallani, hogy az oltások nem annyira hatásosak, talán a mutáció miatt.


Sorozatozni és regényt olvasni ritkán szoktam, nem köt le. ;) Inkább olvasgatok a neten tematikus témákban és aktív tevékenységek. Nade a lényeg, hogy igen, meg kell próbálnom elterelni a gondolataimat. Manapság sokszor nem megy ez.


Sajnos sokkal több idő kellene, hogy olyasmit sportoljak, amit igazán élvezek. :D Jelenleg otthon edzek, igyekszem minél többet és feldobom magamnak, zenével stb.

Valamilyen szinten nem árt, ha máshoz is hasonlítódom, különben nem tudom, hol tartok. Sajnos a gyengeségem nagyon feltűnő. Pajzsmirigyre már vizsgáltak, az tökéletes lett.

2021. nov. 19. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!