Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem érzem magam "életrevalónak...

Nem érzem magam "életrevalónak". Úgy érzem én nem vagyok idevaló. Tudnátok segíteni nekem pár tanáccsal? 18/L

Figyelt kérdés
Az életben még nem igazán ért siker, az emberekhez nem igazán értek, ebből kifolyólag a párkeresésben is igen sikertelen vagyok, gyenge és labilis a személyiségem. A szüleim mindenben támogatnak, ennek ellenére totálisan boldogtalan életet élek, nem tudom mi okozna örömet. Járok pszichológushoz is, de még nem érzem a hatást. Már nagyon utálom az életem, legszívesebben kiszállnék. Tudnátok pár tanáccsal segíteni?
2013. jan. 13. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
én is igy vagyok vele, és telesen kilátástalan az életem, a béna természetem miatt:(pedig én má 25 vagyok:( se munka, se suli, se barátok, se barát...semmi sem sikerül, szocfóbiám van és paranoiás vagyok, állandóan nagon feszült, és szomorú, és a negativ indulataimat nem tudom kezelni magamban, nem tudok beilleszkedni, nem tudom pontosan mit akarok, mivel akarok foglalkozni,vagyis van egy érdeklődési köröm, de nem vagyok tehetséges se...(semmiben)
2013. jan. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt kell megtalálnotok a dokiddal is, hogy miért érzed magad így. Pláne, ha szerető családod van.


Meg kell találnotok ezt az okot, működj együtt a pszichoterápián, úgy kicsit könnyebb lesz.:)

2013. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudod mi a baj, leírtad: az emberekhez nem igazán értek, ebből kifolyólag a párkeresésben is igen sikertelen vagyok, gyenge és labilis a személyiségem. Tettél már valamit ellene?

Szerintem a pszichológus hosszútávon nem fogja megoldani a problémádat, tud segíteni de csak egy időre, aztán megint visszaesel. Azért járj hozzá, mert jól jön a segítség.

Meg kéne magad jobban ismered, de ez elkerülhetetlen anélkül, hogy nem ismerkedsz, nem jársz társaságba. Kapcsolatokat kéne építeni. Először is, ha a helyedben lennék, keresnék olyan érdeklődésű embereket itt az neten, amilyen te is vagy. Vannak online chatek, barátkereső oldalak. Ez már kiinduló pontnak jó, ha keresgélsz. Próbálkozni kell, nagyon ritka, ami elsőre sikerül. Vagy ha nem jön be, akkor rokonok, sulis osztálytársak. Biztos van olyan akivel jóban vagy valamennyire. Menjetek szórakozni, mozi, kirándulás, beülni egy jó helyre, forró csokizni, ami tetszik.

Felejtsd el ezt a butaságot, hogy sikertelen vagy, nem értesz valamihez, boldogtalan vagy. Ezek a legrosszabb szavak, amiket használhatsz, és hidd el, ez mind nem igaz. Dolgoznod kéne a személyiségeden. Miben érzed magad sikertelennek? Írd le a gondolataidat, aztán képzeld el, hogyan tudnál rajta változtatni.

Mindenkinek vannak képességi. Lehet, úgy érzed, hogy nem értesz semmihez. Fogadok, nem jó helyen keresgélsz, nem próbálkoztál eleget az életben és feladod. Sok minden elveheti a kedved a próbálkozástól. Ne hagyd magad másoknak megfelelni, és azt se hogy elvárásokat támasszanak feléd.

Az tény, hogy meg kell erősödnöd mindenhogy - fizikailag és lelkileg. Ott a sport, próbáltad már valamelyiket? A sport nagyon fontos a fizikumunkhoz, erősödünk, és erőre kapunk tőle.

Van érdeklődési köröd? Van hobbid? Mit csinálsz szabadidődben?

Fontos, hogy csinálj olyan dolgokat, ami kikapcsol. Nem kell a legjobbnak lenni benne. A lényeg, hogy neked tetszedjen, az amit csinálsz. Érezd jól magad, ennyi kell hozzá. És nem a legjobbnak kell lenni, vagy másoknak megfelelni, hanem csak is magadnak.

2013. jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!