Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki ellátna engem tanáccsal...

Valaki ellátna engem tanáccsal? ( többi lent )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem terveztem kérdést kiírni ezzel kapcsolatban, helyette már a meglévő hasonló kérdések válaszait olvasom, de már nem bírom tovább és segítséget szeretnék kérni!


Nagy a valószínűsége hogy borderline személyiségzavar szindrómában szenvedek. Évek óta depresszív hangulatban vagyok borzasztóan elkeserítő családi közegben nőttem fel ahol teljes mértékben érzelmileg elhanyagoltak. Barátaim csak felszínesek voltak, ha mélyebb kapcsolat is kialakult az se volt hosszú életű. Párkapcsolatról kár is beszélni. Olyan városban lakok, ahol nincs valami nagy szórakozási lehetőség, mivel még a munka lehetőség is korlátozott. Kutattam kicsit és rájöttem, hogy a bpd ismert tünetei eléggé igazak rám, viszont nem voltam még hivatalosan diagnosztizálva vele. Azért nem voltam mivel - 1x végre valahára elmerészkettem egy pszichológushoz és azt mondta több embert nem vállal. Brutálisan bunkó volt és személyeskedő (privátban leírom mit mondott akit érdekel). Mivel ő nem állami volt ezért elküldött a klinikai pszichiátriára (nem tudom pontosan hol van csak sejtem), de közben szigorítások lettek a covid végett, és fogalmam sincs, hogy most hogysmint be lehet-e magam utalni vagy sem ezért meg se próbáltam már. Felvidéki magyarként itt kincs magyar orvost találni főleg aki normális (a személyeskedős magyar volt), mivel a szlovák beszélő kézségem nincs olyan szinten, hogy kényelmesen eltudok beszélgetni. De majd megpróbálok intézkedni ez ügyben is.


Tehát a kérdésem lényege: Ha lenne valaki olyan aranyos, esetleg hivatalosan is szakember által diagnosztizált BPD-s vagy Bipoláris (hasonló a kettő) zavarral küzdő egyén aki meghallgatna és amíg nem tudok jómagam szakemberhez fordulni ellátna jó tanáccsal annak nagyon szívesen várom a válaszát esetleg privát üzenetét. Kérem a válasz írókat legyenek kedvesek velem és egymással legyen ez egy baráti, kedves, megértő zóna.


Ha esetleg számítana akkor 20 éves fiú vagyok.


Köszönöm szépen, ha eddig elolvastad.



2021. nov. 24. 01:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom tanácsolni hogy próbálj állami pszichiáterhez menni. Nincs covid már ebben, menj csak be bátran. Hidd el többet segít mint még éveket öngyógyítani. Akar másik városba is menj át.
2021. nov. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gyere át Magyarországra! Most a kovid idején lehet, hogy elég lesz 1X személyesen és utána mehet online az ülés. Elsőre azért fontos egy személyes ismerkedés mindkettőtöknek.
2021. nov. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1. Köszi, megfogadom!


#2. Sajnos nincs lehetőségem Magyarországra eljutni. Jobban örülnék, ha a saját városomban tudnám ezt intézni. De fogalmam sincs mit tudok kihozni belőle. Online se a legjobb, mivel soha nem vagyok egyedül otthon. Tudom, borzasztó körülményes a helyzetem tudom én is jól ezért is sokat vaciláltam a kérdés kiírásán, úgy érzem rajtam nagyon nehéz segíteni.

2021. nov. 24. 02:29
 4/13 anonim ***** válasza:

Jóhogy jobb lenne a környékeden találni valakit, de ha nagyon nincs akkor átjönnél. Na mindegy. Ha államiba irányítottak, hajrá, miért ne lehetne ott magyar orvos? Kórház honlapján nézd meg az osztály dolgozóit ki szokták írni, ha van magyaros nevű őt megkörnyékezheted. Minél hamarabb kezd el az időpontkérést, hátha idén még bekerülsz.

Kitartást!

2021. nov. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vagy még eszembe jutott, ha magyarra vadászol nézd meg a gyerekpszichiátriát. Nálunk az külön van. Még nem is régen mehettél volna oda :-). Lehet, hogy ott találsz magyart és elvállal, de minimum segít felnőttet keresni. Elvégre az ő pácienseit is tovább kell adja valakinek amikor felnőnek.
2021. nov. 24. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már néztem a honlapjukat, figyelgettem a magyaros nevezetű orvosokat, hát kitudja, ezt tényleg csak egy módon lehet kideríteni. Köszönöm! 😇 Szép jó éjszakát!
2021. nov. 24. 03:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem Budapestről Debrecenben volt a pszichológusom és minden ülés online volt. Az egyetlen nehézség, hogy tényleg drága.
2021. nov. 24. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Pont a Fővárosban nem találtad meg tökéletes pszichológust? És neked kényelmes volt úgy, online? Én a helyi szemtől szembeni beszélgetésre lennék legjobban vevő, mivel a szociális készségem is elég gyenge, sokat kell azon is csiszolni.
2021. nov. 24. 03:08
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 Nem sokkal azután, hogy elkezdtem járni, külföldre költöztünk, így mindegy volt, hogy helyileg hol van. Mivel amúgy is rengeteg megbeszélésem volt online, mert multinál dolgoztam a csapatom fele, másik országban élt, így nekem semmivel nem volt zavaróbb, hogy online pszichológushoz járok, mint a személyesnél. Ráadásul így feltűnés nélkül meg tudtam oldani nap közben, csak beírtam megbeszélésként, mire a férjem hazaért, már általában túl is voltam rajta és nem akkor álltam neki.


Amikor foglaltam nem is néztem, hogy hol van, ezért lett Debrecenben. De összességében nem bántam meg. Néhány évente felmerül bennem, hogy kéne járnom pszichológushoz és akkor keresek valakit egy-egy probléma megoldására, úgyhogy ő a negyedik pszichológusom, nekem semmi érdemi különbség nem volt a személyes/nem személyes között, de nyilván mindenkinek más :)

2021. nov. 24. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Na akkor jól jártál vele. Szóval te szereted igénybe venni időről időre a pszichológus segítségét egy-egy probléma megoldására, ez tök okos nem is gondoltam még erre. Hát én, ha lehet kezdem személyesen (persze, ha majd bevesznek egyáltalán) aztán meg majd kisül belőle valami.
2021. nov. 24. 03:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!