Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok 21 éves vagyok és most "gyógyultam" ki na bulimiából eddig egész jól voltam de most pár napja nagyon mélypontra kerültem úgy érzem semminek semmi értelme.Folyton szorongok és rettegek (enyhe anorexia)hogy elfogok hízni.eddig akárhány dokit felhívtam egy se tudott időpontot adni max januárra.Háziorvoshoz nem is merek hasonló kéréssel fordulni mer csak elmondana mindennek és elhajtana hogy oldjam meg magam.

De egyre rosszabbul vagyok egyre kevesebbet eszem rosszabb a hangulatom és a közérzetem.

Szóval van értelme tovább küzdenem küzdenem?

Sajnálom hogy ezt most ide csak így leírtam csak jólesett kicsit kiírnom magamból.



2021. nov. 24. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az evészavarból nem gyógyultál ki. Ne dokit hívj, hanem klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát, mivel ez az ő szakterületük. Egy pszichiáter nem tud veled mihez kezdeni. Az evészavart és az ahhoz kapcsolódó szorongást mindig pszichoterápiával kell kezelni. Itt gyógyszerre súlyos esetekben, kiegészítésképp van szükség.
2021. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyit segíthet, de egy okosmérleggel tudod nyomonkövetni a tested összetételét, és ha ugyan a tükör "mást mutat" (számodra), az értékek adottak.

Ez persze csak átmeneti megoldás, egy jó orvost mindenképp keress fel, mert nem gyógyultál ki belőle sajnos.

2021. nov. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Osztom előző véleményét, küzdeni meg persze, hogy érdemes.

Jobbulást!

2021. nov. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a gyógyulást úgy értem hogy már több hónapja nem csináltam csak néha elkap a késztetés de már nem.de dokihoz bekerülni lehetetlen mert mondták többen is kérjek beutalót de ismerem a dokimat nem adna helyette elmondana mindennek
2021. nov. 24. 19:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Pszichiátriai szakrendelésre nem kell beutaló, csak időpontot kell kérni.
2021. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és eddig akárhány helyen próbálkoztam vagy fel se vették vagy max január végére
2021. nov. 24. 19:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Az orvosoknak titoktartás mellett kezelnie kell nem mondhatja el senkinek ettől ne félj de sajnos mindenhol időpont kell a tb is

Sztem így annyi betegek látnak el amennyit akarnak kevesebb beteg kevesebb kiadás

Én Budapesten másfél hónapot várok a tüdőgondozó rá

Nem hiszem hogy ott annyi beteg lenne egy kerületben

Persze gondolják hogy addigra vagy meggyógyult és nem megy

Vagy meghalt ugye akkor sem

Megy

2021. nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
44%
Válts orvost és beszélj hasonló problémákkal küszködő emberrel és sokat legyél levegőn mozogj
2021. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!