Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert van az hogy en nagyon...

Miert van az hogy en nagyon csunyanak tartom magam, kozben meg kapom a dicsereteket?

Figyelt kérdés
En magamat eleg okadek joszagnak tartom, ugyh altalaban lefele nezek es kerulom a szemkontaktust is. Altalaban nagyobb fekete ruhakban is járok hogy ne látszódjon h mennyire negyzet vagyok. Ennek ellenére megszoktak dicserni, hogy milyen szep vagyok. (En meg jot rohogok magambanl Egyszerűen nem tudom. Az ilyen emberek csak rosszul latnak vagy csak szimplan kedvesek es nem akarnak megbantani? Tenylegesen nem ertem, hogy dicserhetnek meg valamit amivel en mar evek óta küzdök, es szegyenlem magam. Normal esetben nagyon kedves ember vagyok, de ha rolam van szo sajnos átmegyek agresszivba. Vagy ha valaki elhiv randizni, altalaban azt mondom hogy nem szeretnelek megbantani, de hidd el velem rosszul jarnal, mert csunya vagyok. Vagy legrosszabb esetben megbantom hogy szereti a ferfiakat is vagy van hajlama ra? Pedig nem akarom oket megbántani. Volt mar baratom de rosszul sult el, olyan szinten volt undorom attol h meg tud olelni, vagy hozzam erni, hogy egy ido utan nem engedtem neki semmit. Ugyh vege is lett.

2021. nov. 27. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Keress fel egy pszichológust.
2021. nov. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Fotó nélkül erre nehéz érdemben válaszolni, de gondolom a problémád neve önértékelési zavar.
2021. nov. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem menj el pszichológushoz!
2021. nov. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Úristen, azonnal pszichológust, azonnal!!! Már az első 6 szavad sokkolt, hogy beszélhetsz így magadról?! Ne legyél már hülye, hogy mindenkit elmarsz magad mellől, mert ez lesz az önbeteljesítő jóslat. Egyszercsak ott állsz egyedül, és nézel ki a fejedből, hogy mi történt a többiekkel! Nem tudom, mit rontott el anyukád, de egyrészt biztos, hogy nem dicsért és nem tanított meg önmagadat szeretni (nemhogy szeretni, de még elfogadni sem), és nem tanított meg biztonságos szeretetkapcsolatokat megélni, valószínűleg nem volt számodra elérhető, lehet, hogy csecsemőkorodban sem, amire nem is emlékszel. Mondjuk, ha sírtál, várni hagyott, nem szeretgetett meg. Egyedül nem tudsz pszichológushoz menni, ahhoz kell a szülő, már az államihoz is, ha meg magán, akkor még ki is kell fizetnie. Első körben menj be az iskolapszichológushoz, aki 1 beszélgetés alatt is valamennyire helyrerak, és kérdezd meg, hova lehet ingyen járni. És vegyél színes ruhákat, mert a külső visszahat a belsőre. Ha színes leszel kint, jobban fogsz magadnak tetszeni. Akarj változást. Ennek mondjuk az első lépésével, hogy kiírtál ide egy kérdést, már kifejezted, hogy ennek szükségét látod. Amúgy meg ha véletlenül ronda is lennél, ami nem igaz, mért dicsérnének meg többen kérdezés nélkül, az se számítana a megítélésedben. Az ember külseje veleszületett adottság, a másokhoz való hozzáállása az, ami őt szerethetővé teszi, és te szerethető vagy, hiszen többen érdeklődnek utánad és bókolnak neked. A barátja legyél saját magadnak, ne az ellensége!
2021. nov. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Önértékelési zavar, feltehetően kisebbségi érzésből fakad. Megjegyzem, a szép emberek nem mindig tudják magukról, hogy szépek, sokan pedig szépnek tartják magukat, miközben mások egyáltalán nem.
2021. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!